Novērtē savas braukšanas prasmes ziemā! Bezmaksas konsultācijas

Šajā ziemā vairākās Latvijas pilsētās notiek bezmaksas konsultācijas par drošu braukšanu. Konsultāciju mērķis ir sniegt autovadītājiem padomus, kā šādos ziemas apstākļos, kad autoceļi mēdz būt gan slideni, gan sniegoti, savu auto vadīt pārliecinošāk. Nedēļas nogalē šādas nodarbības notika arī Valmierā. 

Uz drošas braukšanas nodarbībām aicināts ir ikviens. Katram interesantam ir savs iemesls, kādēļ tās nolēmis apmeklēt. Kāds ir iegādājies jaunu automašīnu un vēl nejūtas ar to pietiekami droši uz ceļa, taču lielākā daļa nodarbību apmeklētāji vienkārši vēlas drošos apstākļos pārliecināties, kādas ir viņu braukšanas prasmes ziemā. Drošas braukšanas instruktors Vladislavs Šlēgelmilhs skaidro – būtiskākais, ko cilvēkiem vajadzētu apgūt un saprast, ir savu reakciju un spēju vienā otrā situācijā pārvaldīt automašīnu, lai gadījumā, ja uz ceļa rodas ekstremāla situācija, autovadītājs būtu tai maksimāli sagatavots. “Jāsaprot, kā tā mašīna uzvedas – kā uzvedas priekšpiedziņa, aizmugures piedziņa. Tiem, kam ir priekšpiedziņas mašīna, vajadzētu iemācīties saprast, ka protektors strādā tajā virzienā, kur riepa. Ja esi sagriezis riteņus un mēģini nobremzēt, tas būs grūti izdarāms. Jāiemācās saglabāt zināmu vilkmi uz riteņiem, lai protektors strādātu tajā virzienā, kur mēs gribam pagriezties.”

Vladislavs Šlēgelmilhs dalās pieredzē arī ar reālu gadījumu, kas novērots uz nupat ar pretslīdes materiālu apstrādātu autoceļu. Tas, ka ceļš ir nokaisīts, nebūt uzreiz nozīmē, ka braukšanai ir pilnībā drošs. “Cilvēki redz – aizbrauc kaisāmā mašīna. Viss kārtībā, ceļš ir nokaisīts. Bet ir viena nianse. Kad bija -15 grādi, nebija pietiekami daudz mašīnas uz ceļa, kas ūdeni, kas ir atkausēts, dabūtu nost no ceļa. Tas palika uz ceļa. Pēc trīs stundām tas bija pārvērties melnajā ledū. Tad redzēju, tur bija trīs četras avārijas, no kurām viena bija ļoti smaga – purns purnā.”

Bezmaksas drošas braukšanas konsultācijas Ceļu satiksmes drošības direkcija rīko jau kopš 2015. gada. Šajā ziemā nodarbības vēl ir paredzētas Madonā, Jelgavā un Rīgā.