Nūjošanas un iešanas čempionāts

Tā nav pastaiga parkā, tas ir normāls kardiotreniņš,un tas nav pensionāru sporta veids - tā par nūjošanu saka sacensīnu dalībnieki, kas brīvdienās mērojās spēkiem Dobelē. 

Neraugoties uz nepatīkamajiem laika apstākļiem, Dobeles stadionā brīvdienās pulcējās nūjotāji, kuri vēlējās ne tikai aktīvi izkustēties, bet arī iegūt adrenalīna devu sacensībās.

Kā atzīst sacensību dalībnieces no Jelgavas - Diāna un Elīna: ''Ja jums likās, ka nūjotāji ir tie, kas lēnām pastaigājās, kā arī man likās,nē tā nebūt nav. Viņi skrien kā traki. Ātrums ir ievērojams. Tā nav pastaiga parkā, tas ir normāls kardiotreniņš, un tas ir forši. Un tas nav pensionāru sporta veids. Šito izmetam no galvas, tas noteikti nav pensionāru sporta veids!''’

Lai gan nūjošana ir aktivitāte, ko iespējams veikt arī dažādu pandēmijas ierobežojumu laikā, Latvijas nūjošanas čempionāta piektā posma dalībnieki ir gandarīti, ka atšķirībā no pagājušā gada, šogad notikuši visi čempionāta posmi. Tā piemēram Rēzeknes komandas vadītāja Valentīna Svilāne-Dūda stāsta, ka atbraukuši paskatīties, ka arī citur ir tādi paši dullie. Pēc viņas teiktā, Zaķumuižā bijusi jauka vieta, Aglonā, kur notiek sacensības nūjotājiem, Jūrmalā un tagad bijis iemesls atbraukt arī uz Dobeli. 

Līdzās nūjotājiem, šoreiz uz starta līnijas stājās arī tie, kuri 5.,10, vai 20 kilometru garo distanci vienkārši vēlas ātri noiet. Kā smej organizatori, tas esot pandēmijas laika jauninājums.

Kā stāsta Latvijas tautas sporta asociācijas ģenerālsekretāre Gaļina Gorbatenkova: ''Mēs paskatījāmies, ka lokdauna laikā ļoti daudzi cilvēki gāja ārā, vienkārši, lai izietu no mājām. Tad mēs arī padomājām, ka viņi taču arī var piedalīties . Un ir vairāk nekā divdesmit dalībnieki šodien.''

Lai gan nūjošana, vismaz pagaidām, neesot sporta veids, sacensības Latvijā notiekot jau divpadsmit gadus.

Sacensībās tiek vērota arī iešanas tehnika, jo nūjošanā ir desmit soļu tehnika. Gaļina Gorbatenkova norāda: ''To, ko mēs redzam ar saliektām rokām, tā galīgi nav nūjošanas tehnika. Tā ir kaut kāda pastaigāšanās. Ja mēs pareizi nūjojam, nodarbināti ir 90 % muskuļu.''

Par nūjošanas mājvietu esot uzskatāma Jūrmala, bet čempionāta posmi notiek dažādās Latvijas vietās. Kur notiks 2022. gada čempionāta pirmais posms, pagaidām gan vēl neesot izlemts.


Foto: ReTV, Sandra Leitāne