Ogrē atklāj lielāko klinšu kāpšanas sienu Baltijā

“Klintis mums nav, bet tagad ir siena,” par nedēļas nogalē jaunatklāto profesionālo klinšu kāpšanas sienu saka apmeklētāji. Tā izveidota bijušājā Ogres pilsētas ūdenstornī, kas vairākus desmitus gadu savu funkciju nepildīja, bet tagad nes Baltijā varenākas klinšu kāpšānas sienas titulu. 

Pilsētas centrā esošais 23 metrus augstais Ogres ūdenstornis savu aktīvo darbību pārtrauca 80. gadu nogalē. Viens no tā nākotnes scenārijiem bija demontāža, bet iedzīvotāju aptaujā vairums vietējo tomēr priekšroku deva iecerei par profesionālas klinšu kāpšanas sienas izveidi torņa teritorijā. 

Ogrē atklātā klinšu kāpšanas siena šobrīd ir Baltijā vērienīgākā, un klinšu kāpšanas trases garums sasniedz pat 20 metrus. “Tā ir lielākā, augstākā un tāda arī paliks uz doto brīdi. Patiesībā ir ļoti maz tik augstu sienu pat Eiropā, jo parasti izbūvē zemākas. Šajā gadījumā mūsu mērķis bija gan paslēpt torni, gan visu to savest tādā skaistākā vizualizācijā. Nolēmām, ka izmantosim pilnu augstumu,” saka projekta idejas autors Rolands Ruģēns.

Kā pirmais izmēģināt jaunatklāto sienu devās rīdznieks, Eiropas čempions kāpšanas sportā Edvards Gruzītis. Viņš ReTV norāda - siena pavērs plašākas iespējas latviešiem ceļā uz Olimpiskajām spēlēm. Jo klinšu kāpšana ir olimpiskais sporta veids.  Pasaules čempionātā jauniešiem kāpšanas sportā Edvards Gruzītis: “Olimpiskajās spēlēs ir apvienotas divas disciplīnas - boulderings un grūtā kāpšana. Mums tieši Latvijā pietrūka grūtās kāpšanas. Tagad Ogrē ir ļoti laba siena. Te var trenēties gan profesionāls sportists, gan iesācējs.”

Atklāšanas dienā savus spēkus kāpšanas sportā bija iespēja izmēgināt ikvienam interesentam. 

Torņa demontāžas projekta izmaksas bija ap 100 tūkstošiem eiro. Sienas izbūve paredzēja nepilnus 600 tūksošus, no kuriem 85% ir valsts finansējums. #SIF_NVZ2022