Ogrē godina Tokijas olimpiešus

Bez komandas nav uzvaras - ar šādiem vārdiem Ogrē sagaidīti Tokijas zelta medaļnieki, Latvijas izlases 3x3 komandas pārstāvji. Šoreiz gan uzmanības centrā bija komandas treneris un fizioterapeits, kuri ar komandu kopā bija arī līdz Tokijas olimpiādei, vairāku mēnešu garumā sešos no rīta tiekoties sporta zālē un gatavojoties cīņai laukumā. 

Ogres jauno basketbolistu un līdzjutēju ovāciju pavadībā otrdien Ogrē sveica Tokijas Olimpisko spēļu zelta medaļnieku - Latvijas izlases 3x3 komandas pārstāvjus, ogrēniešus fizioterapeitu Oskaru Urbanoviču un fiziskās sagatavotības treneri Dāvi Feikneru, kas ik dienas plecu pie pleca bija kopā ar basketbolistiem ceļā uz zelta medaļu. “Mans pienākums bija, kā saka, tieši no rīta viņus pamodināt, pastrādāt tā, lai ķermeņi pamostas. Mobilitāte un elpošanas vingrinājumi,” saka Dāvis Feikners, fiziskās sagatavotības treneris.

“Sākotnēji, kamēr bija basketbols, es biju tikai ar viņiem, jo viņi ir medaļu pretendenti. Nebija mums daudz medaļu pretendentu, bija par viņiem jārūpējas 24 stundas diennaktī. Es tiešām varu pateikt, ka es rāvos melnu muti, lai izdarītu savu darbiņu. Mums bija iedoti divi kedu pāri līdzi, kad 3x3 aizbrauca, es to vienu kedu pāri izmetu ārā, tās bija nelietojamas, melnas, netīras un novalkātas,” pauž Oskars Urbanovičs, fizioterapeits.

Abi atzīst - basketbolisti izcēlušies ar jautrību arī ārpus saspringtā sporta grafika. “Viņi reāli bauda to procesu un visur kur piedalās - sacensībās vai kas, viņi iet ar baudu, viņi iet cīnīties, bet izbauda to procesu,” uzsver Dāvis Feikners.

Vaicāts, ko atminas no Tokijas, abi smejot saka - neko neredzējām, jo ikdiena tik pavadīta tā saucamajā burbulī kopā tikai ar izlasi. Bet savas atmiņas gan tomēr no Tokijas ir.

Lai arī jau šobrīd tie likts grafiks turpmākajam darbam ar basketbola komandu, šodien puiši baudīja uzvaras augļus. “Sajūtas fantastiskas, it īpaši, kad atgriezies mājās, kad saproti, ka emocijas no citiem cilvēkiem, ko čaļi deva pārējiem, uzmundrināja uz lielākiem vai mazākiem darbiem, ir neaprakstāmas,” saka Dāvis Feikners, fiziskās sagatavotības treneris.