Ogrē izstāde “Aizstiklija” atklāj mākslinieka radošo ikdienu

Janvārī Ogrē atklāta mākslinieka Ernesta Vītiņa personālizstāde “Aizstiklija”. Ernests Vītiņš ir viens no retajiem stikla māksliniekiem, kas jau vairāk nekā desmit gadus nodarbojas ar lielformāta stikla krāvumu tēlniecību. Tagad Ogrē apskatāmi tieši šai vietai un telpai radītie darbi.

Stikla mākslinieks Ernests Vītiņš raksturo janvārī atklāto personālizstādi “Aizstiklija”: “Tas ir visai intīms stāsts par to, kā es sāku radīt skulptūras, kā es tās radu kopā ar savu komandu. Tāds kā ieskicējums, neliela atklāsme vai tāda savas darbības daudzpusīgāka atklāsme ne tikai caur rezultātu, bet arī caur to, kā tas viss radās un kā tas sākās.”

Izstāde Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatītājam ļauj unikālo stikla mākslinieka rokrakstu novērtēt gan vērienīgajos stila darbos, gan satikties ar mākslinieku uz vietas muzejā izveidotajā darbnīcā. Tieši šajos brīžos izstāde esot pilnīga. “Stikls ir materiāls, kurš nepiedod neko. Ja es veidoju skulptūru, man ir slikts garastāvoklis, stiklam ir pilnīgi vienalga, jo tas plīsīs tā, kā tas gribēs. Tad, kad tu pieņem to, ka stikls prasa visu tavu uzmanību, tad nav problēmu. Man daudzi jautā, cik bieži es sagriežos. Es ne reizi neesmu sagriezies, jo vienmēr ir bijusi klātesoša tā sajūta, kad tev ir jāņem vērā, ka apstrādes procesā tas ir ass,” stāsta Ernests Vītiņš.

“Aizstiklija” ir Ernesta Vītiņa trešā personāliztāde. Līdzīgi kā citas, arī šī ir vietai un laikam unikāla, uzsver izstādes kuratore Linda Vītiņa. “Tas, ko mēs uztvērām, ir, ka jāuztaisa tāda intīma tā prāta telpa, kurā var ienākt un tā patīkami sajusties vai kaut kā iedziļināties sevī, vai tanī stikla mākslā un stiklu māksliniekā, atklājot viņu. Tas atkal parāda kaut kādu citu šķautni, kas līdz šim nav bijusi.”

Izstādē izvietotie darbi caurvijas ar kuratores Lidas Vītiņas radītajiem tekstiem. “Katra skulptūra tika radīta ar konkrētu domu. Tā doma bija, ka tie ir tā kā pieturas punkti no materiālām līdz garīgām vērtībām, kas ir cilvēkam esot pasaulē,” saka Linda Vītiņa.

Izstāde “Aizstiklija” Ogrē skatāma līdz marta vidum. Trešdienās to darbnīcā papildinās kāds no radošās komandas cilvēkiem.