Ogrē jauniešiem sava māja

No pāris kvadrātmetru nelielas telpas kultūras namā līdz divstāvu mājai pilsētas centrā. Tik vērienīgas pārmaiņas piedzīvojuši jaunieši Ogrē, kuri tagad var teikt - mums ir sava māja. Sapnis, kas tika gaidīts vairāk nekā desmit gadus. 

“16 gadus lolota ideja” - tā par Ogrē jaunatklāto jauniešu māju saka ogrēnieši, kuri savulaik kā jauniešu domes pārstāvji, kā paši saka, apēda pudu sāls, lai pārliecinātu sabiedrību par nepieciešamību arī jauniešiem atvēlēt savu vietu, kur darboties. “Mēs bijām gatavi darīt, organizēt, vienmēr bija jāmeklē, kur to darīt, kā to darīt un kā piesaistīt cilvēkus,” stāsta bijušais Ogres novada jauniešu domes dalībnieks Daniels Martinkens.

Atjaunojot 20. gadsimta sākumā celto ēku, kur savulaik 90. gados arī darbojusies pilsētas tautas deputatu padome, izbūvējot piebūvi, beidzot jaunieši Ogrē var teikt - mums ir sava māja. Ogres novada jauniešu domes pārstāves Sofija un Heidija: “Ko jauniešiem nozīmē, ka viņiem ir sava māja? Tā ir brīvība izpausties, jo, piemēram, pirms tam kultūras namā bija diezgan ierobežota telpa, bet šobrīd, man liekas, tas piesaistīs vairāk jauniešus, jo māja ir daudz modernāka. Mums ir sava vieta, savas mājas, kur tu vari pavadīt laiku pēc skolas, neiet mājās uzreiz.”

Kā ReTV stāsta novada jaunatnes lietu speciāliste, piedāvājumu jaunieši mājā veidos paši. Pirmās ieceres par saturu jau esot. Mediju telpa, jauniešu satura veidošanai un remontu darbnīca. Ogres novada pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Dace Nikolaisone: “Es vēlos nomainīt riepu vai vienalga ko citu. Tad arī jaunietim rast iespēju, ka viņš var nākt šeit un to izdarīt.”

Ikdienā jauniešu mājā darbosies jaunatnes darbinieki, palīdzot jauniešiem ar projektu realizāciju un veicinot nevalstisko organizāciju darbu, kas esot veids, kā sekmēt jauniešu līdzdalību sabiedriskajā dzīvē. Jauniešu domē šobrīd aktīvi darbojoties ap 80 jauniešiem, bet līdz ar Jauniešu mājas atklāšanu prognozēts, ka to skaits augs.