Ogrē māju tehnisko stāvokli pēta ar dronu

Lai gan dzīvokļa īpašuma likums nosaka, ka balkoni un lodžijas ir kopīpašums, līdzekļus to uzturēšanai iedzīvotāji atvēl nelabprāt, tādējādi radot apdraudējumu ne tikai sev, bet apkārtējiem. Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par situācijas nopietnību, Ogrē uzsākta māju digitālo maketu izveide, izmantojot dronu.

Ogrēniete Maija Bogdanova dzīvo 602. sērijas dauddzzīvokļu mājā. Viņai pieder dzīvoklis ar balkonu, bet kā pati saka - drošības labad to izmanto ļoti reti. “Es šeit jau 16 gadus dzīvoju. Tad, kad es šeit atnācu, man jau teica, visi ir parakstījušies, ka balkoni ir avārijas stāvoklī, lieto nedrīkstat. Nu man visu laiku no tā augšējā drūp. Tad, kad es ienācu, tur bija gandrīz viss ciet, bet tas apmetums šo 16 gadu laikā iekrita manā balkonā,” stāsta Marija.

Uzņēmumā “Ogres Namsaimnieks” norāda - teju visās šīs sērijas daudzdzīvokļu mājās balkoni ir lielākā rūpe. Lai gan mājām ekspluatācijas termiņš pagarināts, balkoni savu laiku ir nokalpojuši.

Sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti uzsākts darbs pie māju digitālo maketu izveides, talkā ņemot dronu. Arī iedzīvotājiem būs iespēja maketus apskatīties un iedziļināties tajās problēmās, kas ir konstatētas būvkonstrukcijā.

Apsekojot mājas ar dronu, šī ir vēl viena iespēja kā turpināt skaidrot iedzīvotājiem situācijas nopietnību ar balkoniem. Līdz šim dzīvokļu īpašnieku pretestība bijusi liela, jo mājas tehniskā stāvokļa uzlabošanā jāiegulda ievērojami finanšu līdzekļi.

Risinājumi ir vairāki - balkonu demontāža, franču balkonu izveide vai platformu atjaunošana. “Ogres namsaimnieks” uzsver - kāds no tiem iedzīvotājiem būs jāpieņem.