Ogres novads gatavojas iespējamam Covid-19 trešajam vilnim

Ogres novads ir viens no tiem, kur ir augstākā Covid-19 vīrusa izplatība valstī. Pašvaldība jau šobrīd piesaista papildspēkus, ja situācija saasināsies.

Ogres novadā jau tiek strādāts pie variantiem, ja vīrusa izplatība sasniegs bīstamu līmeni. Viens no pirmajiem soļiem - piesaistīt papildspēkus. “Mēs pašreiz ļoti aktīvu darbību veicam sadarbībā ar rezidentiem, kuri varētu mūsu slimnīcā strādāt, tad mēs arī piesaistām ārsta palīgus,” saka Dainis Širovs, SIA “Ogres rajona slimnīca” valdes priekšsēdētājs.

Ogres slimnīcā skaidro, ka šī brīža saslimstības rādītāji ikdienas darbu tieši neietekmējot. Nodaļās ir brīvas vietas un var uzņemt pacientus. Bet slimnīcā plānam “B” gatavojās ļoti nopietni.  “Mēs dodam arī iespēju, gatavojoties jaunajam vilnim, medicīnas personālam paņemt atvaļinājumus, atpūsties, lai mēs būtu, ja sāksies nākamais saslimšanas vilnis, darbspējīgi un gatavi darbam,” uzsver Dainis Širovs.

Slimnīcā teju viss personāls jeb 98% ir vakcinējies pret Covid-19 infekciju. Otrs aktuāls jautājums - izglītības iestādes. Ogres novada Izglītības pārvaldē Igors Grigorjevs ReTV Ziņām norāda, ka tiek izstrādāti scenāriji gan pie zemas, gan augstas saslimstības rādītājiem.  “Būtu labāk informācija agrāk, bet tas ir krietni laicīgāk, nekā bija iepriekšējā gadā, kad izmaiņas tika izziņotas dažas dienas pirms to stāšanās spēkā vai citreiz pat iepriekšējā dienā.”

Šī brīža situācija ar augsto saslimstības rādītāju Ogres novadā gan pārvaldes darbu neietekmējot, bet visu rādīs laiks un arī vīrusa izplatība. “Piektdien jau mums bija ieplānota šim mērķis paredzēta video tikšanās ar skolu direktoriem, pirmsskolas izglītības iestāžu, kā arī citu izglītības iestāžu vadītājiem par to, kā mēs droši dzīvosim skolās,” saka Igors Grigorjevs.

Jāpiebilst, trešdien Ogres novadā bija reģistrēti 32 saslimušo gadījumi. 


Foto: Freepik