Ogres novads Lielajā talkā atkal nepiedalīsies. Iedzīvotāji vāc parakstus

Jau sestdien notiks Lielā talka, kad Latvijā tiks sakoptas vairāk nekā tūkstoš vietu. Talka noritēs jau 16. gadu pēc kārtas, bet jau trešo gadu tajā nepiedalīsies Ogres novads. Daļa novada iedzīvotāju par to pauž neapmierinātu un iniciatīvu platformā “ManaBalss.lv” vāc parakstus. 

Kā ReTV informē Lielās talkas pārstāve Vita Jaunzeme, pieteikumus talkot saņem joprojām un aktivitāte vērtējama kā ļoti liela. Šogad pirmo reizi talkotāji centīsies ierobežot arī latvāņu izplatību. “Aktivitāte ir ļoti laba. Šogad, jāsaka, ļoti ātri sākās pieteikšanās, agrāk, nekā bija iepriekšējos gadus. Pirmā, kas visvairāk pieteica, pēc statistikas, bija Liepājas novada pašvaldība. Bet tagad, kad jau skatās kartē, visā Latvijā var redzēt, kas tur notiek. Šobrīd apmēram ap 1000 piereģistrētās vietas. Šodien visu dienu līdz vakaram varēs turpināt pieteikt.”

Jau trešo gadu Lielajā talkā nepiedalās Ogres novads. Pašvaldībā skaidro, neatkarīgi no šāda pasākuma vai kāda noteikta datuma, īpašniekam ir pienākums uzturēt kārtībā savu īpašumu. Ogres novada pašvaldības pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs: “Pašvaldības uzstādījums paliek līdzšinējais – katram ir jārūpējas par saviem īpašumiem. Gan privātīpašniekiem, gan arī pašvaldībai un valstij ir savi īpašumi, un tie arī jāuztur kārtībā.”

Sabiedrības līdzdalības platformā “ManaBalss.lv” aprīļa sākumā tika uzsakta parakstu vākšana par to, lai Ogres novada pašvaldība atsāk piedalīties Lielajā talkā. Līdz šim savākti 230 paraksti. ReTV uzrunāto Ogres novada iedzīvotāju vidū domas dalās. 

Ogres novadā Lielās talkas dienā tiek organizēti pasākumi par mežu un mūsu veselību, kas sasaistās arī ar Lielās talkas moto “Zaļa Latvija – Zaļa pasaule”. Sapožņikovs: “Tā kā novada teritorijā ir ļoti daudz mežu, tieši pašvaldību mežu, tad katru gadu pievēršam uzmanību mežaudžu atjaunošai, koku stādīšanai. Bija gadi, kad arī, teiksim, pilsētā atjaunoja priežu stādījumus. Un šogad, piemēram, visā novadā 14 hektāru platībā tiks apstādīti meži. Jau esam sākuši. Jo ne jau viena talkas diena ir tā, kad padarīs visus darbus.”

Lielā talka tiek rīkota jau kopš 2008. gada ar mērķi padarīt Latviju un Baltijas jūras reģionu par tīrāko vietu pasaules kartē. Foto: Freepik; ilustratīvs