Ogres slimnīca nevar uzņemt Covid-19 pacientus

Slimnīcās stacionēto Covid-19 pacientu skaits ik dienas aug. Veselības ministrija valdības sēdē norādījusi, ka plāno uzsākt sarunas vēl ar četrām slimnīcām Latvijā par Covid-19 pacientu novirzīšanu. Tomēr ne visas to var realizēt. Viena no tām ir Ogres slimnīca, kuras vadītājam arī nācies ļoti skarbi saskarties ar vīrusu - viņa tēvs baidās no vakcinācijas, tagad atrodas slimnīcā.

Veselības ministrija, lai risinātu jautājumu ar gultasvietu trūkumu Covid-19 slimniekiem, plāno daļu novirzīt uz Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu, Rīgas 1. slimnīcu, Jūrmalas un Ogres rajona slimnīcu. Tomēr, kā ReTV Ziņām norāda Ogres rajona slimnīcas vadītājs Dainis Širovs, iestāde Covid-19 pacientus gan nav gatava uzņemt trūkstošā personāla, kā arī infrastruktūras dēļ. “Mūsu slimnīcas plānojums, infrastruktūra nav piemērota infekciju pacientu ārstēšanai. Mēs nevar nodrošināt atsevišķas plūsmas tiem, kas nāk stacionārā, tiem, kas nāk poliklīnikā, tiem, kas nāk parādīties pie kādas sīkākas problēmas,” atzīst Dainis Širovs, Ogres rajona slimnīcas vadītājs.

Šīs, pēc Širova sacītā, esot sekas valsts lēmumam savulaik Ogrē likvidēt Infekcijas nodaļu. Bet, kā ReTV skaidro slimnīcas vadītājs, jau pavasarī Veselības ministrijai tika iesniegts piedāvājums vienu no Ogres slimnīcas teritorijā esošajām ēkām pārveidot par Covid-19 nodaļu ar 20 gultasvietām. “Bet mēs arī uz to neguvām atbalstu. Tagad, kad ūdens smeļas mutē, tagad tiek meklēti kaut kādi nestandarta risinājumi.”

Covid-19 vīruss skaris arī slimnīcas personālu, to vidū arī vadītāju, kas jau trešo nedēļu atrodas mājas režīmā. “Neskatoties uz to, ka pats biju labā stāvoklī un nekādas pazīmes nebija par to, ka slims biju, diemžēl arī saviem ģimenes locekļiem biju spiests padalīties ar šo vīrusu. Man tētis arī smagā stāvoklī infektoloģijas centrā. Tā ir smaga pataloģija. Smaga,” saka Dainis Širovs.

Ar nožēlu Širovs atzīts - tēti neizdevās pārliecināt vakcinēties pret Covid-19. “Viņam 94 gadi. Man neizdevās viņu pārliecināt. Es katru reizi viņam teicu, ka vajag. Un...”

Bet slimnīcās personālā, pēc Širova sacītā, šobrīd novērojama augsta interese par trešo vakcīnas poti. “Mēs jau pagājušonedēļ daudz saņēmām un šonedēļ saņemsim. Mūsu slimnīca seko tam visam līdzi. Un uzdevu izskaidrot cilvēkiem, kuri pansionātā guļ, kāda ir nepieciešamība viņiem saņemt to trešo vakcīnu. Jo tiem ir pagājis vairāk nekā pusgads no pirmās vakcinācijas.”

Veselības ministrija šodien nekomentēja ReTV jautājumu par to, kāda ir kopējā situācija ar iepriekš minēto slimnīcu iespējām uzņemt Covid-19 pacientus un šobrīd trūkstošajām gultasvietām.  


Foto: Freepik