Oktobrī atzīmēta Ventspils Mūzikas bibliotēkas pirmā gada jubileja

Šis ir netipisks un jauns projekts, kāda līdzīga nav citviet Latvijā - līdz šim mākslas un mūzikas nodaļa atradās Ventspils Galvenajā bibliotēkā, bet līdz ar jaunās koncertzāles būvniecību Ventspilī, radās jauns sadarbības modelis. Bibliotēka kļuva par papildinājumu koncertzālei ''Latvija'' un daļu no Ventspils mūzikas vidusskolas.

Šajās telpās Ventspils koncertzālē ienāk arī tie pieaugušie, kas meklē labu mūziku vai notis savam instrumentam. Te var klausīties ierakstus, spēlēt kokli vai dziedāt tautasdziesmas īpašos vakaros. Bibliotēkas vadītāja izveidojusi pasākumu ciklu, kurā ventspilnieki demonstrē savas mūzikas kolekcijas un stāsta par mūziku, ko klausās. Bibliotēkai ir arī lieliskas mūzikas datu bāzes.

Ventspils mūzikas bibliotēkai var uzdavināt jau vairs nevajadzīgos instrumentus un tie kādam atkal var noderēt. Sava pirmā gada jubileju neparastā Ventspils mūzikas bibliotēka nosvinēja apgūstot etnogrāfiskās kokles spēli. Meistarklasēs palīdzēja Ansis Jansons un Zane Sniķere no kokles spēles studijas “Kokļu Mežs”.