"Olainfarm" rīkos krīzes mācības ar ķīmiskas vielas noplūdes un sprādziena simulāciju

Zāļu ražotāja AS "Olainfarm" teritorijā šodien notiks krīzes mācības ar ķīmiskas vielas noplūdes un sprādziena simulāciju, aģentūru LETA informēja kompānijā.

Mācības tiek rīkotas, lai pārbaudītu konsultācijās ar ārvalstu ekspertiem izveidoto ārkārtas situāciju vadības sistēmu un sadarbību ar valsts operatīvajiem dienestiem.

Mācības noritēs no plkst.9 līdz 14.

Mācībās tiks simulēta konkrētas ķīmiskas vielas noplūde un sprādziena draudi ar cietušajiem. Tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas "Olainfarm" teritorijā, kā arī mācību nolūkos tiks izmantotas krāsainas dūmu sveces, kas nav kaitīgas cilvēku veselībai.

"Olainfarm" lūdz iedzīvotājus un apkārtējo uzņēmumu darbiniekus neuztraukties, redzot operatīvā transporta pārvietošanos "Olainfarm" virzienā un teritorijā.

Mācības piedalīsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts policija, Aizsardzības ministrija, Olaines novada pašvaldība un Olaines novada pašvaldības policija.

"Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis skaidro, ka "Olainfarm" ir ieviests Latvijā unikāls, pasaules standartus apsteidzošs noturības modelis, kas vienā sistēmā apvieno risku pārvaldības, krīžu vadības un pēckrīžu atjaunošanas moduļus. Krīzes mācībās tiks pārbaudīta sistēmas darbība praksē, lai gūtu pilnīgu pārliecību par uzņēmuma gatavību veikt funkcijas arī sarežģītās situācijās.

Jau vēstīts, ka "Olainfarm" koncerna apgrozījums 2021.gadā bija 137,747 miljoni eiro, kas ir par 12,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga par 34,1% - līdz 12,712 miljoniem eiro.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" koncernā ietilpst SIA "Klīnika DiaMed", "OlainMed", SIA "Latvijas aptieka", SIA "Silvanols", SIA "Olainfarm enerģija", SIA "Farmācijas, biomedicīnas un medicīnas tehnoloģiju Kompetences centrs", SIA "Global Lux" un SIA "Tonus Elast".


Foto: Freepik; ilustratīvs