Operācijā "Atlantic Resolve" Latvijā aktīvi tiek pārvietota ASV bruņutehnika

Baltijas valstīs patlaban notiek ASV operācijas "Atlantic Resolve" spēku rotācija, tāpēc Latvijā aktīvi tiek pārvietota bruņutehnika, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

Iespējams, kara Ukrainā ietekmē sociālajos tīklos ļaudis aktīvi dalījušies un komentējuši iedzīvotāju uzņemtus video, kur Rīgā redzama pārvietojama ASV tehnika, tostarp, tanki un haubices. Kādā no video redzams, ka tehnika tie vesta pāri dzelzceļa tiltam un video pavada teksts, ka šādi notiek gatavošanās karam.

NBS norādīja, ka kopš sabiedroto uzņemšanas Latvijā militārās tehnikas pārvietošana nav nekas jauns, un notiek gan pie sabiedroto spēku kontingentu rotācijām, gan militāro mācību un treniņu laikā.

Jau ziņots, ka pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014.gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV ir sākusi mācību operāciju "Atlantic Resolve". Atbilstoši operācijai Austrumeiropas valstīs, tostarp, Latvijā rotācijas kārtībā uzturas ASV karavīri un dažāda tehnika.

Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.

Operācijas "Atlantic Resolve" rotācija parāda ASV sabiedroto spēju, sadarbojoties ar uzņemošo valsti, ātri izvietot ekipējumu un personālu Eiropā, lai spētu reaģēt uz jebkuru apdraudējumu. Šāda operācija sniedz iespēju ASV un Latvijai pilnveidot sadarbību un procedūras kopēju uzdevumu izpildē.


Foto: Ieva Čīka/LETA