Operatīvie dienesti pastiprināti cenšas novērst inficēšanās risku darba vietā

Pieaugot Covid-19 saslimšanas gadījumiem, kā viena no augstākajām riska grupām tiek atzīti operatīvie dienesti. Gandrīz katrā no tiem jau ir bijuši gadījumi, kad kāds no darbiniekiem ir ''izsists no ierindas'', tāpēc dienestos ir ieviesti dažādi slimības izplatības ierobežojošie pasākumi, piemēram, darba virsmu un tehnikas dezinfekcija, kā arī 2 metru distances ievērošana. Dienesti norāda, ka viņu darbā Covid - 19 apstākļos ir ļoti svarīgi, ka iedzīvotāji apzinīgi pilda slimības ierobežojošos pasākumus.

Liepājas pašvaldības policija kopš Covid – 19 pandēmijas sākuma novirzījusi daļu cilvēkresursu slimības ierobežojošo pasākumu kontrolei, piemēram, reidiem sabiedriskajos transportos un tirdzniecības vietās. Arī izklaides vietu apsekošanai, lai pārliecinātos, ka tās, ņemot vērā pieņemtos Ministru kabineta noteikumus, patiešām ir slēgtas. Tāpat iespēju robežās atceltas visas klātienes tikšanās, iedzīvotāji sūdzības un iesniegumus aicināti iesniegt elektroniski.

Tikmēr VUGD Kurzemes reģiona brigāde ievēro slimības profilakses un kontroles centra sniegtās rekomendācijas, darbinieki tiek aicināti sekot līdzi savam veselības stāvoklim, ja ir novērots kāds no Covid – 19 simptomiem, cilvēks uz darbu ir aicināts nenākt, tā vietā tūdaļ jāsazinās ar ģimenes ārstu. Brigādē šādi gadījumi jau ir bijuši, bet darba procesu tas neietekmē. VUGD KRB komandiera vietnieks virsleitnants Oļģerts Smalkais sarunā atklāj, ka nododot dežūrmaiņas kolēģi nesatiekas, pēc maiņas rūpīgi tiek dezinficētas virsmas un aprīkojams, kas tiek izmantots

NPMD Kurzemes nodaļas darbība pēc pandēmijas sākuma nav īpaši mainījusies, izņemot faktu, ka ekipāžā pastiprināti tiek izmantoti dažādi aizsarglīdzekļi, piemēram, ja dodoties uz izsaukumu ir aizdomas par Covid – 19, tad brigādes tiek aprīkotas arī ar aizsargtērpu. Reģionālā centra vadītāja Inese Ozoliņa telefonsarunā atklāj, ka: “Uz parastu ikdienas izsaukumu, kur cilvēkiem, piemēram, ir hroniskas saslimšanas saasinājums, ir visvienkāršākie aizsarglīdzekļi – tie ir cimdi, tās ir brilles, maskas. Masku mēs, protams, uzliekam arī pacientam, ieejot izsaukumā, lai pasargātu savus darbiniekus no inficēšanās. Tas tiek darīts arī visparastākajā izsaukumā”.

Operatīvie dienesti aicina iedzīvotājus sekot līdzi Covid – 19 pandēmijas situācijai un norāda, ka tur, kur tas ir iespējams - jāievēro 2 m distance, kā arī citi slimības ierobežošanas izplatīšanai paredzētie pasākumi. Un, ja cilvēkam ir aizdomas par Covid – 19 infekciju vai bijis kontakts ar saslimušo personu, tas noteikto jāizstāsta dispečeram brīdī, kad tiek lūgta palīdzība.