Organizācija “Eņģeļa pasts” šogad plāno iepriecināt ap 5000 cilvēku

Jau pēc divām dienām sāksies labdarības akcija “Eņģeļa pasts”. Tās mērķis ir ziedot naudu vai nepieciešamās mantas cilvēkiem, kuri mīt sociālās aprūpes centros.

Kaut gan Ziemassvētki ir pēc vairāk nekā mēneša, “Twitter” vietnē cilvēki jau sāk plānot, kā piedalīties labdarības akcijā, vēloties palīdzēt sociālās aprūpes centra iemītniekiem. “Šim projektam mērķis ir parūpēties par katru cilvēku, kurš dzīvo aprūpes centrā individuāli. Sniedzot viņam atbalstu caur šobrīd dāvaniņām, caur ikdienā nepieciešamām lietām un radot viņam tādu sajūtu, ka to, ko viņš saņem, tas ir viņa,” saka Līga Uzulniece, sociālā uzņēmuma “Eņģeļa pasts” vadītāja.

Sociālais uzņēmums sadarbojas apmēram ar 130 sociālās aprūpes centriem. Šogad mērķis ir iepriecināt apmēram 5000 sociālās aprūpes centru iemītnieku. Katram, kurš vēlas piedalīties, jāiet akcijas rīkotāju mājaslapā, jāizvēlas kāds cilvēks, kuram palīdzēt, tad jau būs redzams, kādas ir vēlmes kādam senioram. “Piemēram, viens kungs izteica vēlmes par zeķēm un konfektēm. Kāds cits izteica - par pledu, spilvenu. Un tad, ņemot vērā, ka aprūpes centros dzīvo cilvēki pa divi un pa trīs, viņi redzēja, ka vienam atnāk tikai zeķes, vienam atnāk kaste, kuru viņš pat nevar pacelt,” saka Līga Uzulniece.

Kristiāna Gulbina šajā akcijā piedalās jau trešo gadu, vēlas to padarīt par tradīciju. Viņa ir logopēde, viņas ikdienas gaitas vedušas arī līdz sociālās aprūpes centriem, tāpēc viņa izprot vajadzības. “Es zinu, cik cilvēki ir pateicīgi par tādām pavisam mazām lietām. Ja vari sagādāt prieku caur šīm mazajām lietām, kas mums ir pilnīgi ikdienišķas, piemēram, kalendārs vai zeķes, tad sajūta ir ļoti sirdi sildoša,” saka Kristiāna Gulbina, labdarības akcijā piedalās trešo gadu.

Kristiāna arī ziedojusi naudu, bet, kā viņa saka - tas nav tas pats, paciņa tomēr ir personiskāka. Arī Zane Skujiņa ar ģimeni šajā projektā piedalās trešo gadu, turklāt - kopā ar draugiem palīdz trūcīgu ģimeņu bērniem sagatavoties skolas gaitām. “Tā sajūta veidojas no tā, ka tu gribi palīdzēt. Tas, man liekas, ir tāds labs veids, kur iesaistīties, jo nereti ir tā, ka cilvēki ļoti palīdz dažādām organizācijām, kuras saistītas ar dzīvnieciņiem, man ir sajūta, ka tieši tie cilvēki, kas ir vecāka gadagājuma, vienmēr paliek novārtā,” atzīst Zane Skujiņa, labdarības akcijā piedalās trešo gadu.

Lai visu neatstātu uz pēdējo brīdi, sociālais uzņēmums “Eņģeļu pasts” sāk gatavoties laikus, proti, no 11. novembra var pieteikties un piecu dienu laikā nosūtīt paciņu, ko adresāts saņems Ziemassvētkos. Kā stāsta organizācijas vadītāja, sākumā sociālo centru iemītnieki bija neizpratnē, ka vienkārši par baltu velti viņi kaut ko saņem, tāpēc vēlējušies par saņemtajām dāvanām pat dot naudu. Kā saka akcijas rīkotāji, Latvijā cilvēkiem vēl ir grūti saprast, ka palīdzēt var arī bez atlīdzības. 


Foto: Eņģeļa pasts, Facebook