Ošānu ciema iedzīvotāji šokā par stārķa ligzdas izpostīšanu

Salas novada Ošānu ciema iedzīvotāji jau gadiem ilgi varēja priecāties par balto stārķi, kurš ligzdoja uz viena no elektrības balstiem. Bet šonedēļ strādnieki, veicot elektrolīniju rekonstrukciju, balstu demontēja, izpostot ligzdu.

Biruta, Ošānu ciema iedzīvotāja: “Agrāk šeit stāvēja stabs ar stārķu ligzdiņu jau cik gadu gadiem, nevienam viņš netraucēja. Pat bija vienu gadu tā, ka elektriķi vēl speciāli uztaisīja to paliktni, uzlika staba galā, lai netraucē tiem vadiem, lai būtu komforti gan viņiem strādāt, gan tam stārķim. Tagad te notika elektrības rekonstrukcija, kabeļi savilkti, stabu nogāza, re kur ligzda mētājas.”

Iedzīvotāji teic, ka šogad stārķis dzīvojis viens, bet iepriekšējos gados te ligzdojusi visa ģimene. Arī pagājušais gads tai nav bijis viegls – pērkona negaisa laikā zibens iespēris ligzdā un bojā gājuši mazuļi. Toreiz stārķu pāris ligzdu atjaunoja, bet tagad vairs nav vecā balsta, uz kā ligzdu veidot.

Būvdarbus Ošānu ciemā veica SIA “AAO Projekts”, kas rekonstruēja elektrolīniju, demontējot gaisvadus un ierokot elektrības kabeļus zemē. Darbi tika veikti saskaņā ar akciju sabiedrības “Sadales tīkls” instrukcijām. Uzņēmumā skaidro, ka ligzdas nojaukšanai ir saņemta Dabas aizsardzības pārvaldes atļauja.

Uzņēmumā arī informē, ka parasti, ja tiek plānots demontēt stabu ar stārķa ligzdu, “Sadales tīkls” piedāvā zemes īpašniekam par simbolisku cenu stabu iegādāties. Tādā veidā iespējams ligzdu saglabāt. Tomēr šajā gadījumā tas neesot iespējams, uzsver uzņēmumā.