Padomju režīmu slavinošo pieminekļu demontāža Rīgai izmaksāja 2,1 miljonu eiro

Visu padomju režīmu slavinošo pieminekļu demontāža Rīgai izmaksāja 2 138 713 eiro, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē.

Lielāko daļu tēriņu prasīja pieminekļa kompleksa demontāža Uzvaras parkā, kas bija arī laikietilpīgākais demontāžas pasākums.

Rīgā demontēti visi padomju režīmu slavinošo pieminekļu sarakstā iekļautie objekti, bet Uzvaras parkā esošā pieminekļa vietā turpinās teritorijas sakārtošana. Pašlaik aizbērta vairāk nekā puse baseina. Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, darbus plānots pabeigt mēneša laikā, taču, pēc būvnieku teiktā, būvlaukuma iežogojums varētu saglabāties līdz pavasarim.

Bez pieminekļa padomju armijas karavīriem Pārdaugavā, Rīgā tika demontēts obelisks Sarkanās armijas 374. strēlnieku divīzijai Mežaparkā, piemiņas zīme Sarkanās armijas uzbrukuma vietā Jaunciema gatvē, kā arī piemineklis Sarkanās armijas karavīriem Lokomotīves ielā 163.

Vairāki objekti Rīgā demontēti pēc pašvaldības iniciatīvas, piemēram, fasādes elementi ar sirpi un āmuru uz ēkām - Kalnciema ielā 57 un Brīvības gatvē 318. No ēkas fasādes Jāņa Asara ielā 15 noņemta piemiņas plāksne Sarkanās armijas izlūkam Mārtiņam Pogam.

Savukārt Pārdaugavā uz Daugavas krasta margām esošie sirpji un āmuri tiks demontēti veicot krastmalas rekonstrukciju.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas dome nolēma pieņemt vairāk nekā 268 000 eiro ziedojumu padomju armijas karavīru pieminekļa nojaukšanai Pārdaugavā.

Pašvaldībā bija vērsies nodibinājums "Fonds "Ziedot.lv"", kas informējis, ka piesaistījis 268 385,60 eiro, kas jāizlieto pieminekļa nojaukšanas darbiem.


Foto: Edijs Pālens/LETA