Pagastu dzīve jaunajā Ogres novadā

Ogres bibliobuss jau 25 gadus dodas pie lasītājiem. Šo gadu laikā maršruts nav mainījies, un šī jau būs otrā teritoriālā reforma, ko tas piedzīvos. Ja 2009. gadā lielais Ogres rajons tika sadalīts četros atsevišķos novados – Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes -, tad šogad tiks izveidots jaunais Ogres novads. Uz bibliobusa tas jau ir redzams.

Ogres novada tālākais punkts - Mazozolu pagastu. Līdz ar jauno novadu izskan iedzīvotāju bažas, ka mazie pagasti tikšot atstāti novārtā. Mazozolieši gan saka, ka šobrīd nejūtas aizmirsti. Ļoti daudzi arī nākot pirkt dzīvokļus. Tiek uzsvērts, ka svarīga būtu pamatskolas saglabāšana.

Lēdmanes pagastā, kas šobrīd vēl ietilpst Lielvārdes novadā, uzrunātie iedzīvotāji nesatraucas par nākotni jaunajā Ogres novadā. Galvenais esot, ka ir darbs. Lēdmanes pagasta iedzīvotāja Ieva gan pauž: “Es, teiksim, dzīvoju Lēdmanē, bet izmantoju visas Ogres piedāvātās iespējas, pakalpojumus. Tas ir tepat tuvu. Man šķiet šis te tagadējais iedalījums ļoti tāds muļķīgs.”

Pusstundas braucienā no Ogres atrodas Jumpravas pagasts. Ja vieni saredz jauno novadu kā iespēju saņemt lielāku finansiālo atbalstu, lai risinātu gadiem sāpīgus saimnieciskos jautājumus, citi norāda uz bažām par pagasta pārstāvniecību. 

Jumpravas pagasta iedzīvotājs Raivis saka: “Sliktākais būtu tas, ka uzvarētu lielās pilsētas, tad mazie pagasti netiktu pārstāvēti.”

“Estrādi varbūt, mūsu lielo sasāpējušo sāpi, varbūt beidzot sadzirdēs un atjaunos,” pauž Ivita, Jumpravas pagasta iedzīvotāja.

Pagastos uzrunātie iedzīvotāji atzīst - svarīgi, lai arī jaunā vietvara saglabātu lauku skolas. Lai ar bažas par nākotni ir Birzgales pamatskolas direktoram, visu partiju programmās gan esot pausts atbalsts.  

Ogres novadā pašvaldību vēlēšanām pieteikti 12 partiju saraksti, un iedzīvotājiem jāizvēlas būs 23 pašvaldību deputāti.

Jaunais Ogres novads būs lielākais Latvijā, bet Ogres pilsēta saņems valsts pilsētas statusu.


Foto: FreePik