Pakāpeniski samazinās degvielas cenas

No apmēram diviem eiro un 14 centiem litrā par dīzeļdegvielu līdz aptuveni vienam eiro un 91 centam - pēdējās divās nedēļas vērojams pakāpenisks degvielas cenu samazinājums. 

Atkarībā no degvielas tirgotāja un vietas cenas gan atšķiras, bet kopumā kritums ir ievērojams - par aptuveni 20 eiro centiem. Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijā pārstāvis Ojārs Karčevskis ReTV Ziņām skaidro, tam ir vairāki iemesli - gan benzīnam, gan dīzeļdegvielai ir samazinājusies cena biržās. “OPEC valstis prognozēja, ka turpmāk degvielas patēriņš nepieaugs, bet būs šajā līmenī. Pirmkārt, recesija, kas mums ir jau pie durvīm, otrkārt, turpinās lokdauni Ķīnā. Trešais ir ASV prezidenta Baidena vizīte Tuvajos Austrumos, kur viņš tiekas ar daudzu valstu vadītājiem, tai skaitā arī ar Saūda Arābiju. Tur ar karali vienošanās. Man nav zināmas šīs vienošanās detaļas, bet var noprast, ka runa ir par naftas cenu samazinājumu pasaules līmenī, nosakot tai koridorus, vēl kādus pasākumus veicot, tajā pašā laikā tomēr neatverot Irānas papildus ieguves.”

Degvielas cenu samazinājums iespējams būtu vēl iespaidīgāks, ja nepavājinātos eiro vērtība attiecībā pret dolāru, jo visi darījumi pasaulē naftas tirgū notiek dolāros. Par cik centiem vēl cena varētu kristies, prognozēt nevar , bet asociācijā saka - nav paredzams, ka jau rīt varētu atkal būt kāds cenu palielinājums. 


Foto: Freepik