Pandēmija atgādina par seno mūzu - kosmētiķe jau teju atgriezusies medicīnā

Jelgavniece Inga Vildžūna jau deviņus mēnešus savu dzīvi saista ne vien ar kosmētiķes darbu, bet arī ar savu otro mūzu - medicīnu. Tagad Inga ir vakcinācijas speciāliste, rudenī uzsākusi mācības koledžā, lai kļūtu par ārsta palīgu. Būdama pārliecināta vakcinācijas piekritēja, viņa gan bijusi ļoti pārsteigta par daudzajiem vakcinācijas pretiniekiem, starp kuriem diemžēl esot arī mediķi.

Savu salonu kosmētiķe Inga par savām otrajām mājām sauc jau vairākus gadus. Vien tagad tajā iegriezties sanāk pavisam reti. Gluži tāpat kā šā gada janvārī, kad valstī bija izsludināta ārkārtas situācija, salons bija slēgts, arī tagad skaistumkopšanas pakalpojumi aizliegti. “Es, protams, baidos par cilvēkiem, kuri daudz slimo. Kā tas viss beigsies, bet citādi, es domāju, mēs jau esam nedaudz sapratuši to vīrusu,” saka Inga Vildžūna, kosmētiķe, vakcinācijas speciāliste.

Savulaik Inga bijusi feldšere. Pandēmijas otrais vilnis atmodinājis seno mūzu - medicīnu. Jelgavas pilsētas slimnīcā gan viņa nostrādājusi vien trīs mēnešus, jo martā, kad pavīdējusi cerība atsākt kosmētiķes darbu, sapratusi, ka ikdienu sastopoties ar Covid-19 slimniekiem var apdraudēt salona klientus. Doma atgriezties medicīnā gan palikusi. “Tad es sākotnēji kārtoju eksāmenu - tādu medicīnisku testu. Priekš manis ļoti grūtu un sarežģītu. Testu es nokārtoju, lai tiktu atpakaļ ārstniecības reģistrā kā ārsta palīgs. Un tad vienkārši nāca piedāvājums no Stradiņa poliklīnikas - iesaistīties vakcinācijas komandā,” stāsta Inga Vildžūna.

Inga ir pārliecināta vakcinācijas piekritēja. Kamēr salons varēja darboties, strādāja tikai “zaļajā režīmā”, bet otrā darbā gan nācies sastapties ar dažādiem viedokļiem. “Mēs vispār neprotam pieņemt lēmumus un būt atbildīgi par saviem lēmumiem, un tad tādas dusmas un visādas replikas. Sākumā tā bija, bet es varu teikt, ka pēdējās nedēļas laikā jau, nē. Viņi ir sapratuši,” uzsver Inga Vildžūna.

Pieaugot saslimstībai, vakcinācijas kabinetu vieta tiekot pārveidota par Covid-19 nodaļu, bet vakcinācija, protams, turpināsies. Tikai citviet. Pārsteigums bijis, ka vakcinācijas noliedzēju ir tik daudz, to starpā arī mediķi. “Patiesībā ar sevi tu vari darīt, ko tu gribi, bet, nu, jā, tad nelūdz palīdzību pēc tam, bet, ja tu iesaki citiem - saviem pacientiem, par kuriem tu faktiski atbildi -, tad, man liekas, tas nav pareizi.”

Rudenī Inga uzsākusi mācības arī koledžā, lai līdz vasarai kļūtu par pilntiesīgu ārsta palīgu. Viņa cer, ka līdz tam arī Latvijā būs tikpat daudz vakcinēto kā citviet Eiropā, varēs savienot darbu gan savā skaistumkopšanas salonā, gan kādā ārsta praksē vai poliklīnikā.