Pandēmija atņem darbu, bet paver jaunas iespējas

Aiz slimnīcas logiem ir cits dzīves ritms un vērtība, kā arī nekad nenodziest gaisma. Kopš jaunā gada šajā ritmā iekļāvusies arī kosmetoloģe Inga, kura šorīt Jelgavas pilsētas slimnīcā pabeidza savu trešo diennakts dežūru kā sanitāre.   

Inga Vildžūna, kosmetoloģe-sanitāre, stāsta, ka darbs slimnīcā ir emocionāli un fiziski grūts, taču pēc pirmās maiņas jutusies gandarīta – palīdz cilvēkiem un māsiņām.

Veselības inspekcija Ingu darbā bija aicinājusi vien tad, kad darba līgums bijis jau noslēgts. Viņai medicīnas profesija neesot sveša – izmācījusies agrāk par feldšeri. Atstrādājusi obligāto laiku, profesijā nav atgriezusies. Tagad Inga saprot atšķirību starp parasta cilvēka un mediķa domāšanu un izpratni.

Ingai ir arī savs kosmētikas salons. Tur esot daudz skaistumkopšanas speciālistu, kas šobrīd nevar strādāt. Ingai kosmetoloģes darbs ir mīļš, taču darbs slimnīcā pamodinājis seno mūzu – medicīnu.

Inga Vildžūna stāsta, ka slimnīcā uz slodzi vai pusslodzi palikšot. Tiek pausts, ka būtu labi, ja varētu atgriezties darbā arī skaistumkopšanas nozarē, taču tas atkarīgs no epidemiologiem un valdības. “No vienas puses man gribas teikt, ka būtu ļoti labi, ja mēs varētu atgriezties darbā, bet no otras puses – to, ko es redzu slimnīcā, es domāju, tas nebūtu īsti prātīgi.”