Pansionātā ar omikronu saslimst visi iemītnieki un gandrīz visi darbinieki

Veco ļaužu mītnē “Sprīdīši”, Salacgrīvas pusē, visi iemītnieki dažās dienās saslimuši ar kovida omikrona paveidu. Vīruss nav saudzējis arī darbiniekus – no septiņiem vesels palicis tikai viens.

Kā ReTV Ziņām pastāstīja veco ļaužu mītnes vadītāja Ilze Elste, pansionāta iemītnieki ir vecumā no 60 līdz 90 gadiem. Neviens no iepriekšējiem kovida viļņiem šo veco ļaužu mītni neesot skāris, bet nu tajā saslimuši gandrīz visi.

Veco ļaužu mītnes “Sprīdīši” direktora p.i. Ilze Elste: “Darbinieks slikti jutās, uztaisīja testu, antigēna tests bija pozitīvs. Nākamajā dienā šis darbinieks nodeva testu Centrālajā laboratorijā, kur arī apstiprināja, ka ir pozitīvs. Tad noņēmām visiem klientiem antigēna testu; četriem apstiprināja pozitīvu rezultātu. Sazinājāmies ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC); darām visu, kā SPKC teica: pēc četrām dienām, pēc svētkiem noņēmām jaunus testus tiem, kam nebija pozitīvs, diemžēl šodien parādījās, ka visi klienti ir pozitīvi.”

SPKC apstiprinājis, ka “Sprīdīšos” visi inficējušies ar vīrusa omikrona paveidu. Pēc vadītājas teiktā, saslimšana visiem ir vieglā formā – bez paaugstinātas temperatūras vai citiem simptomiem.  “Katru dienu tiek mērīta temperatūra, tiek ar pulsa oksimetru mērīti mērījumi, cilvēki jūtas normāli.”

Omikrons ne tikai ļoti strauji izplatījies - arī vakcīna tam nav šķērslis: visi pansionāta “Sprīdīši” darbinieki bijuši vakcinēti un saņēmuši balstvakcīnu; no 16 iemītniekiem vakcinēti bijuši 14, bet divi no potēm atteikušies.


Foto: Freepik