Papildina eID karšu funkcijas

No šodienas Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) klientu apkalpošanas centros iespējams papildināt eID karšu funkcionalitāti, lai noteiktas iedzīvotāju grupas no nākamā gada varētu saņemt braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā. 

Šo pakalpojumu CSDD iespējams veikt, lai atslogotu rindas Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldē un lai klientiem būtu plašāks iespēju loks, kur šo pakalpojumu saņemt. CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters: “Nepieciešams papildināt funkcionalitāti dažām iedzīvotāju grupām, kas ir 1. un 2.grupas invalīdi, politiski represētas personas, nacionālās pretošanās kustības dalībnieki, bērni bāreņi un bez vecāku apgādības palikušas personas, kā arī daudzbērnu ģimenēm. Papildinot šo funkcionalitāti, ar nākamā gada pirmo pusi iespējams sabiedriskajā transportā braukt ar atlaidēm.”

Šis pakalpojums nepieciešams tikai no 2019. gada 2. septembra līdz 2021. gada 27. decembrim izdotajām eID kartēm, kuras tikušas izsniegtas personām, kas šajā laika periodā bija sasniegušas vismaz 14 gadu vecumu. Mārtiņš Mālmeisters: “Braucot sabiedriskajā transportā, ar nākamo gadu, uzrādot papildināto eID karti, piemēram, autobusā, pērkot biļeti autoostu kasēs, uzrādot citur, tiek automātiski piemērota atlaide. Nav jāuzrāda kādas citas apliecības, kas attiecīgajai personai nosaka atlaidi.”

Pakalpojumam CSDD iepriekš jāpiesakās. Tas būs par maksu. Šo pakalpojumu joprojām varēs saņemt arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes klientu apkalpošanas centros, kur tas būs bezmaksas. 


Foto: Freepik