Papildus ierobežojumi braucieniem sabiedriskajā transportā

Mazajai Ievai agrajā pirmdienas rītā, pirmo reizi kāpjot autobusā, nākas vilkt masku. Viņai galvenais ir drošība un tas, ka ielaiž autobusā. Par jaunajiem Covid-19 izplatības ierobežojumiem meitene nebēdā un atzīst, ka pāris minūtes pavadīt maskā, ceļā no mājām līdz skolai, nav apgrūtinoši.

Masku vilkšana būs ikdiena daudziem bērniem, kuri sasnieguši septiņu gadu vecumu. Valmieras autobusa šoferis Arnis Grosmanis dalās, ka visi pārsvarā to saprot. Ar maskām ir pierasts jau no pavasara staigāt, tādēļ esot vieglāk.

Bez masku vilkšanas vēl arī iedzīvotājiem jārēķinās ar ierobežotu vietu skaitu sabiedriskajā transportā. Drīkst uzņemt tikai pusi no visa autobusa sēdvietām. Šoferis gan bilst, ka tas neko neiespaido – cilvēki sākuši braukt maz. Autobusā vietas pietiekot visiem.

Autoostā satiktie šoferi dalās savos novērojumos – Covid-19 laikā braucēju esot krietni mazāk, dienas pirmajā pusē nav nācies atstāt nevienu aiz durvīm un paredz, ka tā arī nenotiks. Uzņēmuma “VTU Valmiera” pārstāve Anda Liepiņa atzīst, ka dažos maršrutos mikroautobusu vietā kursē lielākas ietilpības autobusi, kā arī plānots izveidot kādu papildus reisu.

Anda Liepiņa skaidro, ka šajos apstākļos pasažieru skaits krities par gandrīz 70%, tādēļ nesatraucas par to, ka jaunie ierobežojumi varētu kādam sagādāt neērtības. Esot gan jāatzīst, ka transportam, kas kursē pierīgā, tas varētu būt sarežģītāk.