Pārbūvējot estrādi "Pūt, vējiņi!", atrod liecības par Liepājas sanatorijas darbību

Liepājā, Jūrmalas parkā jau iezīmējušās no jauna būvētās koncertestrādes “Pūt, vējiņi!” aprises, kā arī uzcelta tās skatuve – lielāka nekā iepriekšējā. Būvdarbi jāpabeidz nākamā gada augustā, ko celtnieki – SIA “Bildberg” – arī apņēmušies izdarīt. Interesanti, ka, rokot būvbedres, koncertestrādes teritorijā atrasts liels daudzums senu zāļu pudelīšu, no kurām daļa jau nonākusi Liepājas muzeja krājumā.

Didzis Jēriņš, Liepājas domes izpilddirektora vietnieks: “Projekts paredz palielināt arī šo te skatuvi un arī paredz uzlabot redzamību, jo iepriekšējā projektā esošās kollonas būtiski aizsedza skatuvi, un, ja arī tas skatītājs atrādās, viņam bija ļoti grūti redzēt, kas notiek uz skatuves, ja viņš atradās aiz šīm kollonām. Tagad kollonu izvietojums ir mainījies.”

Projekta kopējās izmaksas ir 2,3 miljoni eiro, no kuriem 800 000 devis Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Koncerta estrādes pārbūvi veic SIA “Bildberg”, kas stāsta, ka visi darbi šobrīd norit raiti un pēc plāna. 

Interesanti, ka, rokot būvbedres, gandrīz visā koncertestrādes teritorijā uziets liels daudzums 19. gs. dibinātās Kuzņicova porcelāna trauku fabrikas lausku un pagājušā gadsimta sākumā ražotās zāļu pudelītes, kas visticamāk izmantotas blakus esošajā kādreizējās sanatorijas vannu mājā.

Būvniekiem radusies ideja, ka interesantākos, šeit izraktos priekšmetus varētu eksponēt jaunajā estrādē, taču tas vēl jāapspriež ar darba pasūtītāju.