Pārceļ klavieru būvniecību uz Kuldīgu

“Vēl pagājušo gadu man pat sapņos nerādījās, ka būšu Kuldīgā un te būs arī mana ražotne,” tā atzīst pasaulē unikālu klavieru būvētājs Dāvids Kļaviņš. Viņš smejot saka – tas viss, pateicoties Covid-19. Tā dēļ uz ilgāku laiku bijis spiests palikt Latvijā, iepazinies ar talantīgiem kuldīdzniekiem un ilgāku pārrunu rezultātā klavieru ražotni no Ungārijas pārcēlis uz Latviju.

Lēni, ar lielu pacietību, striktu precizitāti soli pa solim top pasaulē unikālās klavieres, kuras izlolojis klavierbūvētājs trimdas latvietis Dāvids Kļaviņš. Viņa radītie instrumenti ir guvuši pasaules atzinību, arī iekļuvuši Ginesa rekordu sarakstā. Vēl pirms dažiem mēnešiem nekas neliecināja, ka telpas Kuldīgā, kur remontēts transports, varētu kļūt par mājvietu klavierbūvei.

Dāvida Kļaviņa darbnīca atradās Ungārijā. Martā viņš bija ieradies Ventspilī, lai noskaņotu savas radītās pasaulē lielākās klavieres koncertam, bet Latvijā sākās Covid-19 pandēmija, robežas tika slēgtas, reisi atcelti un neplānoti nācies trīs mēnešus pavadīt Latvijā. Te viņš iepazinies ar kuldīdznieku mākslinieku Līcīšu ģimeni, kas aicinājusi pavadīt šo laiku viņu lauku mājās netālu no Kuldīgas. Arvien lielākas bažas radīja tas, ka šo ierobežojumu dēļ nevarēs pabeigt iesāktās klavieres. Tā izkristalizējās doma, ka klavierbūve jāpārceļ uz Latviju.

Šobrīd klavierbūves komandā kopā ar meistaru ir četri cilvēki. Dāvis Līcītis ir dizainers, arī viņa darbu bija ietekmējusi pandēmija, viņa māsa Maija Līcīte ir mūziķe, kurai uzticēts laikietilpīgais darbs ar klaviermehānikas iebūvi.

Dāvids Kļaviņš, klavierbūvētājs: “Te cilvēki daudz precīzāk strādā nekā Ungārijā, ja tā var teikt, atvainojos ungāriem, bet tā tas ir. Tā kā no visiem viedokļiem skatoties, es šeit esmu laimīgāks, nekā Ungārijā es biju.”