Pāreja uz mācībām tikai valsts valodā notiks trīs gadu laikā

Pārejai uz mācībām izglītības sistēmā tikai latviešu valodā šodien valdības sēdē pieņemti pēdējie būtiskie lēmumi. Jāpiemin, ka vidusskolu līmenī mācības jau notiek tikai valsts valodā, taču ar nākamā mācību gada 1. septembri arī pirmsskolā mācību procesam jānoris latviešu valodā.   Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša: “Jārunā arī par pamatizglītības standarta nosacījumiem, kur no šī gada 1. septembra 1., 4. un 7. klase izmantos mācību valodu tikai latviešu valodu, tad attiecīgi no 24. gada 1. septembra tā ir 2., 5. un 8. klase. 25. gadā 3., 6. un 9. klase.”

Jāpiemin, ka šobrīd  pirmo sešu klašu grupā 50% mācību saturu apgūst latviešu valodā un  7.- 9. klasēs 80% apmērā. Izglītības un zinātnes ministre uzsver, ka tas ir būtisks solis ne tikai vienotu skolu attīstībai, bet arī valsts drošībai un ekonomikas attīstībai. “Vienotā skola mums ļaus labāk integrēties Latvijas sabiedrībā, Latvijas izglītības sistēmā kopumā. Iedos labāku iespēju mācīties Latvijas augstskolās, vēlāk arī labāk iekļauties darba tirgū, kas sasniegs jau citus Valdības deklerācijā noteiktos  mērķus.”

Šobrīd ministrijā notiek darbs arī pie dokumenta par mazākumtautības kultūras un valodas apgūšanu interešu izglītības pulciņos. Sabiedriskajai apspriešanai to plānots nodot maijā, jūnijā, lai līdz nākamā mācību gada sākumam to varētu apstiprināt. 


Foto: Freepik; ilustratīvs