Pārmaiņas Rēzeknes dzīvnieku patversmē

Patversmes vairs nav mīluļu pēdējā dzīvesvieta, bet gan pilda starpposma funkciju ceļā, kamēr dzīvnieciņi atrod jaunas mājas – tā uzsver dzīvnieku patversmes darbiniece Iveta Ankipāne. Jau otro gadu Rēzeknes dzīvnieku patversmē notiek remontdarbi un ir izveidota atsevišķa karantīnas zona ar paplašinātiem voljēriem pieciem suņiem.

Iveta Ankipāne saka: “14 dienas tajā karantīntelpā pēc vajadzības suns uzturas. Pēc tam pēc 14 dienām viņam ir potes, vakcīna, viņš atnāk uz šo telpu. Prieks par to, ka tā viss - kaķiem telpas lielākas, suņiem telpas lielākas. Un paši laimīgāki!”

Remonts uzsākts arī jaunās telpās. Tās būs “Otrās mājas” desmit kaķiem, kas patversmē uzturas ilgāk par 14 dienām, nonāk šeit pēc saimnieka nāves. Atsevišķi karantīnas zonā var uzturēt astoņus kaķus, bet pēckarantīnas telpās izvietoti 14 būri.

SIA “Rēzeknes Namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe pauž: “Ja iepriekš tie krātiņi bija 0,5, 0,6 kvadrātmetri vienam kaķim, tad šobrīd tie ir jau 1,2 kvadrātmetri.” “Aicināsim klāt sadarbībā brīvprātīgos sakopt kaķus, draudzēties ar kaķiem, iziet ar kaķiem pastaigās,” tiek piebilsts.

Nozīmīga sadarbība izveidojusies ar dzīvnieku aizsardzības biedrību “Nepērc - adoptē!” Rīgā. Pirms doties uz patversmi pēc dzīvnieka, vispirms svarīgi izvērtēt pašiem sevi, – atgādina darbinieki.

“Ja jaunie ņem, tad ļoti prieks, bet, nu, ka atbrauc un paņem 90 gadīgai vecmāmiņai, viņi jau nedomā par sevi, ka tālāk tam sunim būs jādzīvo ar viņiem. Jāuzņemas atbildību,” atzīst Iveta Ankipāne.

Viens no Rēzeknes dzīvnieku patversmes būtiskākajiem mērķiem ir kļūt par tā dēvēto “no kill shelter” jeb patversmi, kurā iemidzina ne vairāk kā 15% dzīvnieku – tos, kam ir neārstējamas slimības, infekcijas, kuri diemžēl nav socializējami.

Pēteris Dzalbe: “Mēs virzāmies uz to, jo šobrīd nav problēmu ar suņiem. Suņi pārsvarā 95% tiek adoptēti, 5% varbūt saslimst un nomirst – nesanāk izglābt viņus. Lielākā problēma visā valstī un visā Eiropā ir ar klaiņojošiem kaķiem.”

Lai turpmāk risinātu šo jautājumu, paredzēts patversmes teritorijā esošo veterināro kabinetu sertificēt par veterinārmedicīnisko pakalpojumu sniegšanas vietu un dzīvnieku sterilizāciju, kastrāciju, kā arī citas procedūras veikt uz vietas, nevis pie vetārstiem Rēzeknē un Ludzā.


Foto: unsplash.com