Pārsteiguma koncerti priecē mediķus un pacientus

Vēloties uzmundrināt un atgādināt par labajām emocijām, ko viens otram varam sniegt, Zemessardzes orķestra mūziķi ar muzikālu dāvanu pārsteiguši slimnīcu un sociālās aprūpes iestāžu darbiniekus, kā arī pacientus Valmierā.

Sadzirdot mūziku, logos parādījās arvien vairāk skatītāju un klausītāju. “Ir ļoti smaidīgi cilvēki, un, mūs ieraugot, atplaukst smaidos. Tā kā tā sajūta ir tiešām, tiešām ļoti laba un gandarījuma pilna. Ja šeit mēs esam pie pansionāta, tad, īpaši vēl uzsverot, ka cilvēki tiešām nesatiek nevienu, tikai savas sienas, es domāju, ka tā mūsu misija ir jau izdevusies. Redzot, ka cilvēki atplaukst, tā ir ļoti, ļoti laba sajūta,” pauž Zemessardzes orķestra mūziķe, sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Meijere.

Muzikālā dāvana pirms Lieldienām tika pasniegta vairākās vietās Valmierā - pie slimnīcas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un pie pansionāta “Valmiera”. Kā stāsta dāvanas saņēmēji - šāds pārsteigums devis pozitīvās enerģijas lādiņu visai dienai un tādus vajadzētu biežāk

Pansionāta “Valmiera” direktore Teiksma Taube saka: “Šis bija tāds negaidīts pārsteigums. Vēl jo īpaši nozīme ir tam, ka tas ir laikā, kad nekas apkārt īpaši nenotiek. Un pūtēju orķestra priekšnesums bija ļoti labs Lieldienu pārsteigums, tāds prieku cilvēkos rosinošs. Un tauta teica tā - kaut katru dienu mums pusdienas laikā varētu būt šāds koncerts. Tā kā tā bija laba barība arī dvēselei, kas pacēla pelēkā dienā arī noskaņojumu visiem.”

NMPD Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka: “Ļoti, ļoti, ļoti emocionāli uzlādējoši. Saulīte nav, bet manī, mūsos, jūsos un vispār mums ir saulīte. Nu, ļoti skaists brīdis, gribējās lēkāt vēl līdzi.”

“Tas ir savādāk, savādākos apstākļos. Protams, mēs nevaram tik ļoti sajust to atgriezenisko saiti, kā gribētos. Gribētos uzstāties publikai, kas ir tuvu klāt un visiem sejā ieskatīties, bet tomēr šis ir tas veids, kā mēs paši sevi varam piepildīt un sev gandarījumu gūt,” atzīst Inga Meijere.

Šādi koncerti rīkoti jau pagājušā gada decembrī un arī šogad, kad orķestra skaņdarbi priecēja cilvēkus citās pašvaldībās. Jāpiebilst, īdzīgi priekšnesumi tiek gatavoti arī 4.maija atzīmēšanai.


Foto: ekrānuzņēmums no Vidzemes slimnīcas Facebook