Pārvarēt grūto laiku palīdz ''Gaismas dārzs''

Decembra nogales tumsu apmēram kilometru aiz Bēnes ciemata pāršķeļ krāšņa ziemas pasaka. Mazo namiņu ap 350 metru garās spuldzīšu virtenes pārvērtušas par pili, bet dārzu - par viesību zāli. Uz svinībām sanākuši pat brieži, vāveres un salidojušas sarkankrūtītes.

Ziemas pasakas radītāja Vita Polakeviča stāsta, ka gaišums dod iespēju pārvarēt smago laiku – vakarā esot prieks paskatīties, kā arī tad kļūst viss labi.

Ikdiena Vitai nelīdzinās pasakai – ārkārtējā situācija aizvērusi kultūras iestādes, kā dēļ viņa vairs nevar uzkopt vietējā tautas nama telpas. Viņa stāsta, ka pēc tam rosījusies savā siltumnīcā. Jāpiebilst, vieglas dienas ''Saknēs'' neviens negaida, vien nosmej, ka viss sācies 2008. gada krīzes laikā.

Pandēmijas laikā radusies vēlme arī pēc kaut kā skaista. Roka esot iemēģināta jau pirms pāris gadiem, bet šogad pārņēmis īsts “spuldzīšu drudzis''.  Vita gan stāsta, ka jau domā par nākamo gadu, kā rotās egles.

Lielākais gandarījums esot tad, ja pašas rokām paveiktais spēj iepriecēt arī citus, un kāds nejaušs ceļinieks viņas uzburtajā pasaku valstībā vēlas nofotografēties.