Pasaules čempionāts hokejā Rīgā - šogad izpārdotas vien divas spēles

Pēdējo reizi pasaules čempionāts hokejā Rīgā norisinājās pirms diviem gadiem - 2021. gadā, bet pirmo reizi Latvijā pirms 17 gadiem - 2006. gadā. Toreiz biļešu kases tika iztukšotas vien pusotras stundas laikā. Tie bija svētki visiem Latvijas hokeja faniem. Atsaucoties uz hokejablogs.lv, biļešu tirdzniecība tika sākta jau 2005. gada septembrī, bet tikpat ātri tā beidzās, jo jau pirmajā dienā tika pārdotas gan visas biļešu paketes, gan arī stāvbiļetes. 2006. gada pasaules čempionāta augstākajā divīzijā Latvijas izlase bija vienā apakšgrupā ar Čehiju, Somiju un Slovēniju.

Maksimālais pieejamais skaits vienam pircējam bija desmit biļešu paketes, ko arī pārsvarā iegādājās hokeja līdzjutēji. Tas nozīmēja, ka katras biļetes īpašnieks varēja noskatīties divas vai trīs spēles, kas notika vienā dienā. Toreiz, pirmās stundas laikā, tika pārdotas jau 15 000 biļešu paketes. Komplektos netika pārdotas biļetes uz pusfināla spēlēm un stāvvietu biļetes, bet uz finālspēli biļetes tika pārdotas vienā paketē kopā ar bronzas spēli. Vienas biļetes izmaksas finālā bija līdz pat 218 latiem.

Atsaucoties uz sports.tvnet.lv arhīvā un hokejablogs.lv publicēto informāciju, toreiz, protestējot pret augstajām biļešu cenām, līdzjutēju kluba “Sarauj, Latvija!” biedri plānoja boikotēt 2006. gada pasaules hokeja čempionātu Rīgā. “Sarauj, Latvija!” prezidents Juris Mednis teica, ka līdzjutēju klubs “nevēlas piedalīties masu psihozē”. “Uzskatām, ka biļešu cenas ir krietni par dārgu, tādēļ jāpievērš uzmanība arī citiem sporta notikumiem, kas risinās hokeja laikā,” toreiz sacīja Mednis. 

Pēc biļešu izķeršanas aktīvi sāka darboties cilvēki, kas tās pārdeva tālāk par krietni lielākām cenām nekā iegādājās. Internetā pat bijis pieejams sludinājums, kurā par 1000 latiem tika pārdotas biļetes uz čempionāta finālspēli.

Kā minēts hokejablogs.lv, lielo atsaucību pirms 17 gadiem uz pasaules čempionātu Rīgā nevar salīdzināt ar šo gadu, jo gandrīz izpārdotas ir tikai divas spēles. Salīdzinājumā ar Tamperi, pārdoto biļešu skaits Rīgā ir krietni zemāks. Atsaucoties uz lsm.lv portālā publicēto informāciju, Somijā šobrīd pārdoti apmēram 180 tūkstoši biļešu, savukārt Rīgā – vien 75 tūkstoši, lēš pasākuma rīkotāji. Somijā, neraugoties uz to, ka valsts kopumā ir turīgāka par Latviju, uz atsevišķām spēlēm biļetes ir pat lētākas.

Biļešu cenas šogad ir augstākas nekā citus gadus, ko pasaules čempionāta Latvijas rīcības komitejas vadītājs Edgars Buncis izskaidro ar dzīves dārdzības pieaugumu. “Mums ir jārēķinās – mūsu dzīve ir kļuvusi nedaudz dārgāka. Pat ne nedaudz – procentuāli diezgan daudz dārgāka,” teica Buncis. “Tas ietekmē arī mūs kā rīkotājus no organizatoriskā, no izdevumu viedokļa.” Buncis gan uzsver, ka Latvijā, atšķirībā no Somijas, biļešu iegādē ir jāmaksā 21% pievienotās vērtības nodoklis. 

Pamatīga līdzjutēju sašutuma vētra izcēlās, kad rīkotāji izsludināja biļešu cenas šī gada pasaules čempionātam Rīgā – maksa par Latvijas izlases spēļu dienas biļeti, kas ļauj noskatīties visas dienas spēles, tika noteikta no 140 līdz 320 eiro, bet vēlāk tirdzniecībai paredzētās atsevišķu spēļu biļešu cenas uz Latvijas izlases mačiem no 89 līdz 135 eiro. Tomēr rīkotāji sapratuši, ka līdzjutējiem svarīga ir gala cena, nevis kā tā veidojusies, tāpēc zemākā cena, kas bija 89 eiro, nolaista uz 49 eiro par sēdvietu.

Šogad Latvija spēlēs vienā grupā ar Kanādu, Čehiju, Kazahstānu, Norvēģiju, Slovākiju, Slovēniju un Šveici. Gandrīz izpārdotas Rīgā bija divas spēles, kas notika čempionāta atklāšanas dienā – Čehijas un Slovākijas mačs, kā arī derbijs starp Latviju un Kanādu.Foto: Edijs Pālens/LETA