Pasaules kauss kamanu suņu sportā; Latvijā notiks trīs no pieciem posmiem

Carnikavas “Zibeņu” trasē šajā nedēļas nogalē aizsākās Pasaules kausa sacensības kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos. Pirmā posma sacensībās piedalījās ap sešdesmit dalībnieku no piecām valstīm. Tas gan esot uz pusi mazāk nekā ierasts, tomēr gan dalībnieki, gan organizatori ir gandarīti, ka tās vispār notiek.

 Pēc ilgāka pārtraukuma Carnikavas trasē “Zibeņi” atkal valda gan suņu, gan viņu saimnieku satikšanās prieks. Kamanu suņu sporta dalībnieki šoreiz sacentīsies četrās kategorijās: kanikrosā, baikdžoringā, kā arī skūteru un kamanu vilkšanas disciplīnā. “Mēs ļoti ilgojāmies. Tas bija tāds “mirušais laiks” mums. Trenējāmies, bet sacensību, kur piedalīties, nebija. Vienkārši nebija. Sacensības suņiem ir arī pieredze. Tas ir pavisam kas cits, nekā mežā trenēties,” atzīst Erle Hermann, sacensību dalībniece no Igaunijas.

Gandarīts par iespēju atkal traukties kamanās ir arī vecākais sacensību dalībnieks lietuvietis Cezarijus, kuram ir jau pāri septiņdesmit. “Es šajā sporta veidā trenējos četrpadsmit gadus. Man nejauši parādījās haskijs. Viņam vajag daudz skriet, tā es sāku nodarboties ar šo sportu. Es ceru tikai uz veiksmi, jo, kā teica Čērčils, vēlu jums tikai veiksmi, jo uz Titānika arī bija gan bagātie, gan veselie. Es ceru tikai uz veiksmi,” saka Cezarijus Boim, sacensību dalībnieks no Lietuvas.

Šoreiz gan ne uz savu, bet drauga veiksmi cer arī Egidijus Dagilis, kinologs no Lietuvas. “Es arī braucu ar suņiem baikdžoringā, man ir Rietumsibīrijas laika, bet šodien atbraucu tikai draugam palīdzēt, tāpēc, ka ar četriem suņiem vienam ir ļoti grūti tikt galā, bet nākamreiz noteikti piedalīšos.”

Sacensības aizsāk Pasaules kausa pirmo posmu kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos. Organizatori “Dog Sport Carnikava” atzīst, ka, neraugoties uz to, ka šoreiz ieradušies tikai ap sešdesmit dalībnieku no piecām valstīm, kas ir gandrīz uz pusi mazāk nekā ierasts, šīs sacensības ir īpašas. “Pēdējo posmu organizējām tieši pirms Covid-19. Mums bija jābūt arī ziemas čempionātam, tieši tajā dienā, kad bija čempionāts, paziņoja, ka neko rīkot nedrīkst. Mums nācās visu atcelt, bet dalībnieki jau bija sabraukuši, visi bija jāsūta atpakaļ mājās. Tas bija tāds ļoti nepatīkams gadījums, tāpēc mēs ceram, ka šis to visu nolīdzinās, būs kā nākas,” saka Artūrs Jakobsons, kluba “Dog Sport Carnikava” valdes loceklis.

Pasaules kauss norisinās piecos posmos. Lai ierindotos kādā no vietām, dalībniekiem obligāti jāpiedalās trijos posmos. Šajā sezonā Latvijā notiks arī Pasaules kausa otrais un trešais posms.