Pasaules kauss skeletonā un bobslejā Siguldā norisinās “burbulī”

Tribīnēs nebūs skatītāju – tā Siguldā noslēgsies Pasaules kauss skeletonā un bobslejā. Šoreiz turnīrs notiek “burbulī”.

“Burbuļa” galvenā doma ir neļaut satikties sportistiem un apkalpojošajam personālam, tādā veidā mazinot riskus inficēties ar Covid-19. Sacensību galvenā organizatore Janika Judeika pauž, ka sacenības ir sadalītas – viena grupa nedrīkst braukt otra treniņa laikos.

Pandēmijas apstākļos šī ir ierasta prakse veidot saucamos “burbuļus”, lai ar stingriem ierobežojumiem sporta sacensības notiktu. Jāsaka, ne visi sportisti ir atbildīgi un ievēro noteikumus – Krievijas delegācija pret to attiecas vieglprātīgi. Dainis Dukurs, Siguldas bobsleja un kamaniņu trases direktors, stāsta, ka Krievijas komandai bija jāatlido ar negatīviem testiem, taču esot bijuši trīs pozitīvi.

Pēc neoficiālas informācijas ReTV Ziņu dienestam zināms, ka vienā no sacensību dienām trases teritorijā vēlējās iekļūt pašvaldības policija. Kārtības sargiem liedza iebraukšanu, jo nebija veikti testi. Sacensību galvenā organizatore bilst, ka tādi ir noteikumi, lai būtu droši.

Turnīra “burbulī” drīkst pievienoties tikai cilvēki, kuriem veikts Covid-19 tests ne mazāk kā pirms 72 stundām un ir negatīvs. Organizatori gan atzīst – lielākā daļa komandu un apkalpojošā personāla noteikumus ievēro. Dainis Dukurs stāsta, ka nepieciešams strādāt tā, lai minimizētu iespēju sportistiem satikties savā starpā.

Bobsleja un skeletona sacensības Siguldā risinās divas nedēļas nogales. Sezonas atklāšanas posmā aizvadītajā nedēļā Martins Dukurs izcīnīja 55. panākumu Pasaules kausa sacensībās, savukārt skeletoniste Endija Tērauda tika pie bronzas godalgas.


Foto: Viesturs Lācis