Pasažieru pārvadāšanas problēmas arī Latgalē

Neizpildīti reisi ne vien Ogres un Aizkraukles apkaimē un slēgti vairāki reisi Jēkabpils pusē, arī Preiļu novada iedzīvotāji saskaras ar problēmām sabiedriskā transporta pārvadājumos. Kopš jūlija sākuma, kad novadā tos nodrošina SIA “Tukuma auto’’, Autotransporta direkcija slēgusi 14 reisus. Preiļu novadā uzskata, ka viņi neesot laicīgi informēti par šo lēmumu.

Preiļu autoostā satiktie pasažieri stāsta, ka par slēgtajiem reisiem ir dzirdējuši. Daļa no viņiem atzīst, ka tas rada problēmas.  Iedzīvotāji arī neizprot, kāpēc autobusi vienā maršruta virzienā uzņem pasažierus, bet atpakaļceļā - nē, lieki tērējot degvielu. Tikmēr Preiļu novada domē norāda - iedzīvotāji vēršas pie tās, sūdzoties, ka laikus nav brīdināti par to, ka ierasto reisu vairāk nebūs. Preiļu novada domes izpilddirektors Aigars Zīmelis: “Pirms slēdz reisus, Autotransporta direkcijai ir jāskaņo ar Latgales plānošanas reģionu. Latgales plānošanas reģions savukārt vēršas pie pašvaldības ar lūgumu izvērtēt šo piedāvājumu. Teiksim tā - tādas komunikācijas uz šo brīdi mums nav bijis. Vēl jo vairāk - par reisu slēgšanu mēs uzzinājām no iedzīvotājiem.”

Arī Latgales plānošanas reģionā atzīst, ka šo gadu laikā pasažieru vajadzības ir mainījušās un uzskata, ka pirms jaunās lotes stāšanās spēkā Autotransporta direkcijai vajadzēja vairāk komunicēt un skaidrot lēmumus. “Manuprāt, tas ir drusku novēloti. Informāciju bija jāsniedz iepriekš. Pirmkārt, lai cilvēki varētu iepazīties un plānot. Ja nav to reisu plānot to, kā tikt tur, kur jātiek,” saka Iveta Dubrovska, Latgales Plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītāja.

Autotransporta direkcijā atzīst, ka ir problēmas, taču uzsver, ka informēšana jāveic pasažieru pārvadātājam. 

Pārvadātājs SIA “Tukuma Auto” ReTV rakstiskā atbildē norāda, ka informāciju no Autotransporta direkcijas par reisu slēgšanu saņēmuši vien pusotru nedēļu pirms sāka darboties Preiļu novadā. Tā tikusi nosūtīta arī pašvaldībai un Preiļu autoostai. Iesaistītās puses atzīst, ka šajā situācijā iespējams kļūdu pieļāvuši visi un pamatā tā bijusi komunikācijā. 


#SIF_NVZ2022