Pašizolācijas viesnīcas gaida klientus; klientu praktiski nav

Zeit Hotel Līgatnē - pirmā viesnīca ārpus Rīgas, kas Covid-19 slimniekiem un kontaktpersonām sāka piedāvāt iepēju pavadīt laiku pašizolācijā. Pārstāvis atzīst – šai programmai pieteikušies, jo saņēmuši zvanu ar jautājumu, vai viesnīca šādu iespēju piedāvā.

Oskars Koļesņikovs, Zeit Hotel pārstāvis, stāsta, ka izdomājuši, ka nepieciešama vieta, kur vietējiem un apkārtnes reģiona cilvēkiem palikt - lai nav uz Rīgu jābrauc, lai tuvāk mājām, lai var pienest ēdienu. Jāatzīst, neviena interesanta, kurš vēlētos apmesties, vēl neesot. Pirms pieteikties šai programmai, Zeit kolektīvs rūpīgi izvērtējis iespējamos riskus. Lai novērstu jeb kādu savstarpējo saskarsmi, atvēlēti 9 apartamentu numuriņi.

Zeit Hotel pārstāvis stāsta, ka viņiem esot pat speciāli maisi, kurā mazgā veļu – tie ūdenī izšķīst. “Nav tā, kad kādam jāsaskaras, lai neapdraudētu kolektīvu.” Ir arī plītiņa, lai katrs pats sev var gatavot. Pauž, ka ēdienu var līdzņemšanai atstāt arī uz galda ārā, lai nebūtu saskarsme.

Zeit pārstāvis skaidro - lai valsts programmas ietvaros šeit nokļūtu, būs jāuzrāda attiecīga izziņa. Veselības inspekcijas pārstāve norāda, apsekojot tūrisma mītnes, secināts, tās lielākoties ir gatavas uzņemt Covid-19 inficētos un kontaktpersonas, taču atsevišķām viesnīcām bijuši daži klupšanas akmeņi.

Zeit Hotel numuriņu cena vidēji ir ap 35 eiro. Tas nozīmē, ka vienai personai par atrašanos pašizolācijā 10 dienas jāpiemaksā vidēji 70 eiro. To, vai šis līdzmaksājums vai kādi citi apstākļi pagaidām kavē cilvēkus pieteikties pašizolācijas programmai, pētījumā centīsies noskaidrot tās koordinatori - Latvijas investīciju un attīstības aģentūra.

Šobrīd esot sākta arī uzņēmēju aptauja - vai darbinieki, kuri dodas komandējumos, būtu gatavi pašizolāciju aizvadīt šajā programmā noteiktajās viesnīcās. Iespējams, ka tūrisma mītnes kā atpūtas vietas varētu izmantot mediķi, policisti un citas personas, kuras šobrīd Covid-19 apstākļos strādā frontes pirmajās līnijās.

Pašizolācijas programmā šobrīd noslēgti līgumi ar 13 tūrisma mītnēm - 11 atrodas Rīgā, viena Līgatnē, viena Cēsīs. No interesentiem saņemti vien 64 pieteikumi, kas krietni pārsniedz programmā piedāvāto numuriņu skaitu. Jāpiebilst, kopumā valsts programmai atvēlējusi 2.17 miljonus.