Pastaigu seriāls “Valmieras runājošās ielas” jau 19. maijā

Valmieras ielās 19. maijā no plkst. 17.00 norisināsies piecu pastaigu seriāls. Maršruts ietver Rūpniecības, Linarda Laicena, Cēsu, Mazās Stacijas un Leona Paegles ielas. Tā būs iespēja uzzināt ko vairāk par Valmieras ielu un māju neparastajām detaļām.

Katrs ir aicināts izvēlēties sev interesējošu pastaigas tematiku. Pastaigu tēmas ir tiešām intriģējošas - “Ugunsdzēsēju bulciņas”, “L. Laicena ielas lādes atverot”, “Rūpniecības ielas sētu klačas”, “L. Paegles iela laiku griežos”. Savukārt vakara noslēgumā pulksten 21.10 pastaigā “Šausmu Valmiera” lukturu un laternu gaismās būs iespējams uzzināt neticamas leģendas un stāstus, kas raksturo Valmieras burvību.

 “Visi jau zina par Valmieras baznīcām, muzejiem, tiltiem un pieminekļiem. Šķiet, ka katrs Valmieras nostūris ir jau izzināts un izložņāts. Lai atdzīvinātu dzirksti par savu mājpilsētu un sniegtu tai otru elpu, labs sākums ir pievērst uzmanību vietām un lietām, ko parasti kartē vai ceļvedī neatradīsi. Katrai ēkai ir savs unikālais stāsts. Katra ēka ir piedzīvojusi emocijas paaudžu paaudzēs. Katrai ēkai cauri vijas vēsture - ne tikai tā, par kuru raksta grāmatās,” pauž Vidzemes Augstskolas pārstāvji, pastaigu seriāla organizatori. 

Lai dotos kādā no pastaigām, nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu. Uzzini vairāk pasākuma “Facebook” kontā!

Pastaigu seriāls “Valmieras runājošās ielas” veidots “Valmiera - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” ietvaros sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu.


Foto: Pastaigu seriāls "Valmieras runājošās ielas", Facebook