Pastāv bažas par Daugavas aizsargdambja pārraušanu

Plūdu situācija Jēkabpilī ir kritiska. Ūdens līmenis Daugavā jau pārsniedzis 8,4 metru atzīmi, kas ir kritiskā robeža. Turpina applūst mājas un ielas, notiek cilvēku evakuācija. Pastāv bažas, ka var tikt pārrauts Daugavas aizsargdambis.

Ūdens līmenim Daugavā pie Jēkabpils pārsniedzot kritisko – 8,4 metru atzīmi –, piektdien Daugava sāka iziet no krastiem vietās, kur pilsētu no upes nenošķir aizsargdambis. Satiksmei slēgti vairāki applūdušu ielu posmi. Turpina applūst Daugavas krastos esošās mājas. No vienas mājas šorīt ugunsdzēsēji evakuēja trīs cilvēkus no divām ģimenēm.

Ņemot vērā, ka jau no rīta ūdens līmenis vietām pilsētā bija tik augsts, ka pietrūka tikai nedaudz līdz pārplūšanai, pašvaldības policija un citi dienesti uzrunā iedzīvotājus un aicina viņus evakuēties. Ir noteiktas teritorijas, no kurām iedzīvotājiem rekomendēts evakuēties steidzami.

Pašvaldība noorganizējusi evakuācijas autobusus, kas dežurē vairākās vietās pilsētā – gatavībā uzņemt iedzīvotājus, kuri dzīvo plūdu skartajās teritorijās un kuriem nepieciešama evakuācija. Evakuācijas autobusi cilvēkus vedīs uz Jēkabpils 2. un Jēkabpils 3. vidusskolu, kur ierīkotas gultasvietas.

Tikmēr atbildīgie dienesti norobežo teritorijas, kur bīstami atrasties, un aicina plūdu tūristus nedoties uz riska zonām, jo tas ne tikai rada apdraudējumu pašiem, bet arī traucē dienestu darbu. Tiek uzsvērts, ka pārvietošanās pa Daugavas aizsargdambi ir bīstama. Vienā posmā Daugavas aizsargdambim radušās sūces. Pastāv bažas, ka tas varētu tikt pārrauts, tāpēc dienesti veic dambja stiprināšanu.

Plūdu draudu dēļ piektdien tika slēgtas vairākas skolas, kas atrodas riska teritorijā, tāpat nekursē sabiedriskie autobusi ielu posmos, kas ir applūduši. Šāda bija situācija Jēkabpilī piektdienas pievakarē, nemitīgi nāk klāt jauna informācija, kurai var sekot līdzi portālā www.jekabpilslaiks.lv.