Pašvaldības gaida nevakcinēto sarakstu no ģimenes ārstiem

“Skaidri iezīmējās reģions, kuram tagad visa veida palīdzība ir vajadzīga visvairāk,” tā mikroblogošanas vietnē “Twitter” raksta infektologs Uga Dumpis, komentējot zemos vakcinācijas rādītājus Latgalē. Pagājušonedēļ ReTV jau vēstīja, ka reģionā aizvien paši savās praksēs vakcinē mazāk nekā puse ģimenes ārstu. Tagad pie ģimenes ārstiem vērsušās arī pašvaldības.

 “Mēs pagājušonedēļ tikāmies “Zoom” sanāksmē ar visiem iespējamajiem ģimenes ārstiem. Es pats personīgi centos piezvanīt katram ģimenes ārstam, pajautāt, kā mēs varam palīdzēt. Lielākā daļa teica, ka viņiem neko nevajag,” saka Sergejs Maksimovs, Balvu novada domes priekšsēdētājs.

Pie ģimenes ārstiem šobrīd vēršas visas pašvaldības, jo valsts tām lūgusi iesaistīties nevakcinēto apzvanīšanā. “Tas, kas šobrīd varbūt nedaudz bremzē, ir datu pieejamība, kas tad īsti ir šie konkrētie seniori, kas būtu jāuzrunā. Jāsaka, ka nebūt ne visi ģimenes ārsti dalās ar šiem datiem,” pauž Ārijs Vucāns, Preiļu novada domes priekšsēdētājs.

“Pagaidām vēl neesam saņēmuši no visiem ģimenes ārstiem šādu informāciju, atkal atkārtoti uzrunājam, jo laiks iet uz priekšu. Mēs, pašvaldība, esam gatavi palīdzēt. Gan pagastu darbinieki, gan iestāžu darbinieki,” uzsver Edgars Mekšs, Ludzas novada domes priekšsēdētājs.

Gan Balvu, gan Preiļu pusē, šonedēļ - īpaši daudz Ludzas novadā - noris izbraukuma vakcinācijas. Tikmēr Rēzeknē atvērts jauns vakcinācijas punkts “Rēzeknes namsaimnieka” telpās. Tur pilsētas domē top arī speciāls pašvaldības informatīvā izdevuma speciālizlaidums. “Nākamnedēļ laidīsim ārā speciālu izdevumu, kuru esam tiesīgi, šobrīd jau praktiski drukājam. “Rēzeknes Vēstnesis” - speciāli veltītu Covid-19 pandēmijai. Mēģināsim uzrunāt seniorus iet un vakcinēties,” atzīst Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes domes priekšsēdētājs.

Tikmēr slimnīcas pēc kā vairāk (nekā informatīvas palīdzības) pašvaldībās īsi nav griezušās, vērtē ReTV uzrunātie vietvaru vadītāji. “Slimnīca ir lūgusi palīdzību - informēt iedzīvotājus par vajadzību vakcinēties. Nekādu citu palīdzību nav lūgusi,” pauž Sergejs Maksimovs, Balvu novada domes priekšsēdētājs.

Preiļu slimnīca, piemēram, tikai tagad iesaistījusies Covid-19 pacientu ārstēšanā, nodrošinot desmit gultas vietas. “Preiļu gadījumā ir jārunā, ka mums ir daudz romu tautības pārstāvju, kuri ir praktiski ļoti sliktā kontaktā ar saviem ģimenes ārstiem. Viņu ir pietiekoši daudz. Ir arī krievvalodīgā mūsu lauku iedzīvotāju daļa, kam ir valodas barjera, attālināti viņi dzīvo,” saka Ārijs Vucāns, Preiļu novada domes priekšsēdētājs.

Lai gan vakcinācijas aptvere ir zema, Covid-19 izplatība liela, Latgales pašvaldībās valda pārliecība, ka ierobežojumiem visā valstī jābūt vienādiem, proti, pēc 15. novembra vakcinētajiem iedzīvotājiem tie jāmīkstina.

 


Foto: Freepik