Pašvaldības neslēdz bijušo novadu mājaslapas

Gadu pēc novadu reformas joprojām ir pašvaldības, kas turpina uzturēt vēl bijušo novadu internetvietnes. Atsevišķos gadījumos tās joprojām ir pieejamas. Lai gan pārsvarā jauna informācija tajās neparādās, pašvaldībās atzīst - vecās mājaslapas varētu mulsināt iedzīvotājus. Šis jautājums nav bijis prioritāte, bet tiks sakārtots. Tikmēr par pašvaldībām atbildīgajā ministrijā atzīst - noteiktu vadlīniju nav.

Riebiņu novads neeksistē jau gadu un ir apvienots lielajā Preiļu novadā. Ierakstot interneta meklētājprogrammā “Riebiņu novads”, ir iespēja apmeklēt mājaslapu “riebini.lv”. To atverot, pirmajā brīdī nekas neliecina, ka tāda novada vairs nav. Tiesa - lasāmas vien tikai pērnā gada aktualitātes. Lai arī sadaļā “Pašvaldība” ir norāde par Riebiņu apvienības pārvaldi, pie “Kontaktiem” gan atkal parādās - “Riebiņu novada dome”, zem tās adrese, kur minēts “Preiļu novads”. Turklāt - pati mājaslapa uzreiz arī neaizved apmeklētāju uz tagadējā Preiļu novada mājaslapu. “Tās ir neforšas kļūdas. Mēs atzīstam to, ka tagad, kad tas ir pamanīts, izlabosim šo informāciju, lai tā nebūtu tāda maldinoša. Pēc būtības tas skaidrojums ir tāds, ka mājaslapas tika noslēgtas, atstātas statiskas, ar tām neviens vairs nav strādājis,” saka Preiļu novada domes pārstāve Anete Urka.

Tieši tāpat internetā joprojām pieejamas bijušo Ciblas un Zilupes novadu vecās mājaslapas, lai gan abas teritorijas jau gadu ir apvienotajā Ludzas novadā. Turklāt - bijušā Zilupes novada mājaslapā redzama vēl informācija par vasaras kapu svētku datumiem. Ludzas novada IT daļas vadītājs Toms Vorkalis pauž: “Informāciju var mazliet samainīt, lai nemulsinātu cilvēkus. Jo tur tiešām rakstīts “Zilupes novads”, kura īstenībā šobrīd nav. Darbu saraksti bija tik lieli, ka mājaslapu sakārtošanas jautājums tika nolikts zemākā prioritātē.”

Pašvaldībās norāda - papildus izmaksas vecās mājaslapas neradot. Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve Ilze Oša atzīst, ka noteikumu vai vadlīniju, kā pašvaldībām šos jautājumus sakārtot, nav.

Pašvaldības apvienošanās ietvaros no valsts budžeta saņēma arī noteiktu finansējumu administratīvo izdevumu segšanai, ko bija iespēja izmantot arī mājaslapu sakārtošanai. Ludzas novadā un arī Preiļu novadā atklāj, ka no nākamā gada pāries uz Valsts kancelejas piedāvāto vienoto mājas lapu izskatu un pakalpojumu servisu.

 


#SIF_NVZ2022