Pašvaldības vadītājs: ugunsdzēsības posteņu samazināšana lauku apvidos var radīt daudz lielākus riskus nekā citviet

Ugunsdzēsības posteņu samazināšana lauku apvidos var radīt daudz lielākus riskus nekā citviet, šādu viedokli pauda Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks (LZS).

Viņš uzsver, ka jebkurš ugunsdzēsības postenis, kas atrodas pēc iespējas tuvāk iedzīvotājiem, ir ļoti nozīmīgs un pašvaldība ir pret posteņu skaita samazināšanu lauku apvidos.

Mucenieks piebilst, ka tieši lauku apvidos dzīvojamās ēkās pārsvarā ir malkas apkure, kas var radīt daudz lielākus riskus, turklāt daudzas ēkas ir vecas un apkures iekārtas ir nolietojušās. Lai aizbrauktu līdz Piltenei no Ventspils, ir vajadzīgas 30 minūtes, attālums ir 25 kilometri. "Citu alternatīvu nav, pašvaldības teritorijā nav brīvprātīgo ugunsdzēsēju vienības, un pat tad, ja iedzīvotāji būtu gatavi iesaistīties, nav tehniskā nodrošinājuma," norāda pašvaldības vadītājs.

Kā vēstīts, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) īslaicīgi līdz gada beigām apturēs 18 mazāk noslogoto posteņu darbību, tomēr iespēju robežās turpinās pildīt savas funkcijas.

Darbība tiks apturēta Rojas, Sabiles, Piltenes, Alsungas, Jaunjelgavas, Neretas, Elejas, Aknīstes, Viesītes, Auces, Bulduru, Baldones, Cesvaines, Varakļānu, Mazsalacas, Strenču, Zilupes un Tilžas posteņos. Tas nenotiks vienlaicīgi, katra posteņa darbības apturēšanas biežums un ilgums būs atkarīgs no situācijas ar personāla nodrošinājumu - dažas dienas posteņi turpinās strādāt, bet citās dienās nedarbosies.

Darbības apturēšana nozīmē, ka posteņa darbinieki nedosies uz operatīvajiem izsaukumiem no konkrētā posteņa, bet no tuvākajām struktūrvienībām, bet posteņa komandieris turpinās pildīt savus pienākumus savā pašreizējā darbavietā.

Kā skaidroja VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš, īslaicīgas apturēšanas ilgums būs atkarībā no posteņu ģeogrāfiskā izvietojuma un situācijas personāla jomā, proti, tas varētu būt no vienas dienas līdz divām nedēļām, kopā summējot līdz gada beigām. Darbības apturēšana notiks ar pārtraukumiem. Ja dienests varēs attiecīgajā dienā nodrošināt trīs cilvēkus dežūrmaiņā, tad viņi attiecīgi reaģēs uz izsaukumiem. Tāpat dienests ņems vērā, lai vienā reģionā vienlaicīgi nepārklātos tuvumā esošo posteņu darbības apturēšana.

Posteņu darbinieki atlaisti netiks, bet pārcelti uz citām VUGD struktūrvienībām, un VUGD centīsies nodrošināt savus pakalpojumus no citām struktūrvienībām. Tāpat dienests maksimāli centīsies nodrošināt darbinieku nogādāšanu līdz jaunajām dienesta vietām.


Foto: VUGD