Pašvaldībās visā Latvijā aizvadīti atbalsta pasākumi Ukrainas tautai

Ar saukļiem, karogiem, plakātiem vakar vakarā teju visās Latvijas pilsētās un nomaļākās vietās novados vienlaicīgi aizvadīti atbalsta mītiņi Ukrainai. Iedzīvotāji, kori, orķestri pulcējās mūsu valsts brīvības un neatkarības simboliskās vietās, lai solidarizētos ar Ukrainu un nosodītu Krievijas brutālo politiku.

Rūjienas puses Unguriņos – vietā, kur pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem robežpunktā notika akcija “Baltijas ceļš” – uz atbalsta mītiņu Ukrainai bija ieradušies gan Igaunijas, gan Latvijas iedzīvotāji. Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns: “Putins apzināti ir atgriezis 1939. gada realitāti, pret kuru mēs šeit cīnījāmies, šai pašā laukumiņā dedzinājām Hitlera un Staļina bildes un plakātus, teicām “nē” karam. Viņš mēģina to visu atgriezt, bet es domāju, ka šī atgriešanās 39. gada realitātē, tas ir viņa gals. Viņam vairs nav neviena atkāpšanās ceļa.”

Savukārt Ogrē atbalsta akcijas dalībnieki pulcējās pie monumentālā karoga. Daudzviet mītiņos piedalījās arī cilvēki, kuri nupat ieradušies Latvijā no Ukrainas, kā arī iedzīvotāji, kuriem tur dzīvo draugi, radi un paziņas. Daudz cilvēku pasākumu apmeklēja arī Balvos, tāpat mītiņos iedzīvotāji pulcējās arī Daugavpilī, Jēkabpilī un citviet. “Ļoti slikti, ka Ukrainā ir karš. Es lūdzos katru dienu Dievam, lai nebūtu nekāda kara un viss būtu aizsargājami. Man tur ir daudz radinieki, man ļoti gribas pie viņiem,” saka Rihards, balvēnietis.

Daugavpilietis Māris: “Tie puiši, tie cilvēki, kas tagad sitas Ukrainā, mēs visi ļoti labi zinām, ka no viņu spara ir atkarīga mūsu turpmākā vēsture un liktenis. Ja mēs tagad domājam, ka varam sēdēt rokas salikuši klēpī un domāt, ka tā kā realitātes šovā viss atrisināsies, nē, draugi. Šis brīdis ir ļoti svarīgs.”

Daudzi sastaptie saka – tas ir jebkura pilsoņa pienākums izrādīt atbalstu, ziedot, cik iespējams, nepalikt vienaldzīgiem. “Mums mājās skan visas ziņas, no rīta mostamies, uzreiz skrienam pie telefoniem, skatāmies, vai ir ieņemta, nav ieņemta Kijiva. Tas ir galvenais, kā mums paiet diena,” saka Ilze Pumpure, talsiniece.

Līdztekus publiski veltītajiem labajiem vārdiem Ukrainas iedzīvotājiem, amatpersonām un armijai, iedzīvotāji šajos atbalsta mītiņos atminas arī Latvijas vēsturi atmodas un barikāžu laiku. Gados visai jauni cilvēki atzīst – sen nebija izjutuši tādu kopības sajūtu. 


#SIF_NVZ2022