Pašvaldību slogs sociālajos jautājumos rudenī palielināsies

Nākamajā apkures sezonā būs pašvaldības, kurās atbalsta saņēmēju skaits nevis dubultosies, bet pat četrkāršosies, paudusi ekonomikas ministre Ilze Indriksone. Galvenokārt iedzīvotājiem palīdzība būs vajadzīga tur, kur centralizētā siltumapgāde tiek nodrošināta ar gāzi.

Latvijas Pašvaldību savienībā ReTV Ziņām norāda, ka atbalsta saņēmēju skaita dubultošanos vai četrkāršošanos vēl nevar precīzi prognozēt, taču nepārprotami, ka pašvaldību slogs sociālajos jautājumos rudenī palielināsies. “Nav skaidrības ne par gāzes cenām, ne par šķeldas cenām, ne par malkas cenām. Tāpat nav skaidrs, cik lielā mērā un kas mainīsies, piemēram, saistībā ar Ukrainas bēgļiem, viņu skaitu un viņu turpmāko likteni. Ir pilnīgi skaidrs, ka dārgāk kļūs viss. Tas nozīmē, ka to cilvēku skaits, kas pašlaik kvalificējas maznodrošinātā un trūcīgā statusam, mehāniski pieaugs,” uzsver Māris Pūķis, Latvijas Pašvaldību savienības vecākais padomnieks.

Ekonomikas ministre norāda, ka atbalsta saņēmēju skaits nākamajā apkures sezonā ļoti paplašināsies tajās pašvaldībās, kurās kā primārā ir gāzes apkure, tostarp vislielākās bažas šobrīd ir par Rēzekni, kur centralizētā siltumapgāde joprojām tiek nodrošināta tikai ar gāzi.

Pašvaldību savienībā saka - apkures sistēmu pārkārtošana, pielāgojot lētākam kurināmajam, līdz nākamajai sezonai neesot iespējama, jo tas esot process, kas prasa ilgāku laiku.


Foto: Freepik