Patversmē “Ķepu ķepā” uzbūvēta energoefektīva kaķu māja

Pēc pagājušā gada novembrī notikušā ugunsgrēka dzīvnieku patversmē “Ķepu ķepā” Jelgavas novada Salgalē četrkājainie pūkaiņi pusgadu bija spiesti mitināties pielāgotās telpās. Tagad kaķiem atkal ir sava māja, turklāt - tā ir ne vien ērta, bet arī energoefektīva un droša. Par siltumu tajā gadās siltumsūknis un saules paneļi.

Pagājušā gada novembrī postošs ugunsgrēks DZAB “Ķepu ķepā” izdzēsa vairāk nekā divdesmit minču dzīvības un pilnībā iznīcināja kaķu māju. Tagad krāsmatu vietā top rožu dobe, bet kaķi ar iedzīvotāju un uzņēmēju atbalstu tikuši pie jaunas mājas, kurā ikdienā var uzturēties 45, bet ārkārtas gadījumā vieta atradīšoties vēl piecpadsmit kaķiem.

Jaunās kaķu mājas iemītniekiem ir iespēja iziet arī voljēros un atpūsties zālītē, bet patversmes saimnieces vēl vairāk priecājas par to, ka jaunā mītne prasīs mazāk līdzekļu ikdienas uzturēšanai, tā būs arī daudz drošāka. “Māja būs energoefektīva un pati sevi spēs apkalpot. Parēķinājām, ja trīs gados spējam “atsist” to summu, ko izlietojam apkurei - briketēm un nakts stundu darbam -, prātīgāk ir likt saules baterijas un siltumsūkni,” saka DZAB “Ķepu ķepā” patversmes saimniece Gundega Bidere.

Tik moderni aprīkotas reti ir pat cilvēku mītne, bet atklāšanas pasākumā sanākušie kaķu mīļi atbalsta to, ka kaķi dzīvo labāk nekā cilvēki.

Kā ReTV atzīst būvinženieris Juris Kmins, kas patversmē tiek saukts par galveno palīgu energoefektīvās kaķu mītnes tapšanā, kopējās izmaksas vēl neesot saskaitītas, jo materiālu cenas paaugstinājušās teju pa stundām, bet būvniecības process bijis gana sarežģīts un birokrātisks.

Līdz ar jauno kaķu māju patversmē atklāta arī foto izstāde “Kaķis”, kurā savus darbus izvietojuši četru valstu fotogrāfi.


#SIF_NVZ2022