Pavasara saulgriežus sagaida ar pašu veidotu zaķu dārzu

Pēc tautas tradīcijām Lielā diena ir klāt, kad jaunajā gadā pirmoreiz diena ir garāka par nakti. Ierasti šis laiks tiek atzīmēts ar dziesmām un rotaļām folkloras kopu vadībā, bet šoreiz, kad cilvēkiem pulcēšanās nav atļauta, Viesturu kultūras centra dārzā sapulcējušies zaķi.

Viesturu kultūras centra vadītāja Guna Grants stāsta: “Ja jau neko nedrīkstam tā, tad, iesaistot iedzīvotājus veidot šos vides objektus, mēs izveidojām šo zaķu dārzu, lai visiem ir prieks. Lai cilvēki var atnākt, kad kuram ir laiks, kad kurš vēlas. Zaķu ir daudz. Ja mēs skaitītu, tad tai eglē vien cik zaķu ir. Zaķu ir daudz, bet varu teikt, ka ir divpadsmit dalībnieki.”

Nelielajā Viesturu ciemā tas nozīmē, ka zaķu dārza izveidē piedalījies katrs desmitais iedzīvotājs.

Savam zaķim katrs izmantojis sev pieejamos materiālus un tehnikas. Lienīte izlēmusi no salmiem veidot kārtīgu zaķu opi. Viņa to taisījusi pirmo reizi. Tiek piebilsts, ka laiks esot sanācis tikai vakaros. “Tad divi kārtīgi vakari, lai vienu zaķi uztaisītu.”

Un tā nu dārzā salēkājuši gan no lielākām un mazākām koka ripām veidoti garauši, gan arī no auduma un diegiem darināti Lielās dienas vēstneši.

Ap piecpadsmit garaušu uzskrējuši arī pie kultūras centra augošajā eglē. Par to parūpējusies Dace un viņas mamma. Piegrieztnes esot atrastas internetā, bet tālākais bijis tikai čaklo roku darbs. Par pavasara saulgriežu tradīciju ievērošanu gan jārūpējas katram pašam, bet tas jau nav nemaz tik grūti.