Pēc Brexit būs jāmaina autovadītāju apliecības

Transportlīdzekļa vadīšanai Anglijā aizvien būs derīga arī Latvijā izdota autovadītāja apliecība. Taču – īslaicīgi. Tas ir, Apvienotajā Karalistē uzturoties kā tūristam vai personai, kas īslaicīgi ieceļojusi darba darīšanās. Latvijas iegūtā apliecība jānomaina tiem, kuri kļuvuši par Anglijas rezidentiem.

Anglijā dzīvojošais Uldis Balodis ReTV ziņām stāsta, ka Latvijas vadītāja apliecību pret Apvienotās Karalistes tiesībām viņš samainījis jau sen, jo tas sniedz zināmas priekšrocības: samazinātas apdrošināšanas izmaksas.

Apvienotajā Karalistē vadītāja apliecība tiek uzskatīta arī par personu apliecinošu dokumentu. To maiņa Anglijā notiek izmantojot pasta pakalpojumus. Uldis stāsta, ka nepieciešams izpildīt īpašu formu pastā vai internetā, jāaizsūta savas tiesības, fotogrāfijas, pase. Vēlāk pasi, protams, atsūta atpakaļ, taču saņemt var arī jaunās tiesības.

Cilvēkiem, kuri no Anglijas uz patstāvīgu dzīvi atgriezušies Latvijā, Apvienotajā Karalistē izdota un derīga vadītāja apliecība būs jānomaina pēc viena gada. To plāno izdarīt arī Ivars Kalnietis, kurš nesen atgriezās Latvijā.

Latvijā izdotās tiesības ir derīgas valstīs, kuras ir pievienojušas starptautiskajām konvensijām. Pirms sēšanās pie stūres kādā eksotiskā valstī, ikvienam ieteicams pārliecināties par katras valsts ceļu satiksmes īpatnībām.

Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns stāsta, ka var būt atšķirības, izņēmumi. “Šveicē ir kods, ka nedrīkst braukt naktī, ” viņš stāsta un turpina, “mums tā nav.”

Jāuzsver, ka minētie nosacījumi attiecas uz visām transportlīdzekļu vadītāja apliecībām, ieskaitot vieglo automobiļu, motociklu, autobusu un kravas automobiļu vadītāju apliecības.