Pēc desmit gadu tiesvedības Staļģenē sāk privatizēt dzīvokļus

Izbeigta gadiem ilgusī tiesvedība ar SIA''Vedgas'' par īpašumtiesībām uz sešām Jaunsvirlaukas pagasta Staļģenes ciema daudzdzīvokļu mājām. Pēc tās visas ēkas nonāca valsts īpašumā.

Dzintars Lagzdiņš, juridiskā pakalpojuma nodrošinātājs, informē, ka tai daļai, kurai bija dokumenti un līgumi, uz kura pamata bija pieļaujama privatizācija, īpašums nodots privatizācijā. Pārējie dzīvokļi tika nodoti pašvaldībai. Tā tālāk noslēdza īres līgumus ar personām, kam nebija saglabājušies dokumenti.

Vairumam dzīvokļu šobrīd uzsākts privatizācijas process. Ja iemītnieki vēlēsies, atsavināt varēs arī no pašvaldības pašreiz izīrētos dzīvokļus. Jāpiebilst, atšķirīga būs norēķināšanās kārtība.

To, kāda ir īpašumu vērtība, nosaka sertificēts vērtētājs. Atkarībā no mājas tehniskā stāvokļa tā svārstās no dažiem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem eiro. Staļģenes māju iedzīvotāji, kas lielākoties ir seniori, teic, ka šis brīdis ir gaidīts jau kopš neatkarības atgūšanas, tomēr emociju gamma esot visai plaša - no prieka līdz pat neizpratnei

Kāda Staļģenes iedzīvotāja stāsta, ka tagad par dzīvokļiem esot jāmaksā tūkstoši, taču kāds cits uzskata, ka, tā kā par dzīvokli maksājis visus gadus nezinot kam, tas jau pieder viņam.

Jāpiebilst gan, ka vismaz vienas mājas iedzīvotājiem visas problēmas līdz ar dzīvokļa iegūšanu savā īpašumā nebeigsies, jo zeme zem mājas un apkārt (apmēram 0,5 ha platībā) būs jānomā no privātīpašnieces, kas ir cieši saistīta uzņēmumu ''Vedgas''.