Pēc deviņu mēnešu pārtraukuma ciemā atkal ir pārtikas veikals

Pēc deviņu mēnešu pārtraukuma Aizkraukles novada Sunākstes ciemā atkal ir pārtikas veikals. Visu šo laiku sunākstiešiem pēc pārtikas un citām pirmās nepieciešamības precēm nācās braukt padsmit, pat vēl vairāk kilometrus uz citām apkārtējām apdzīvotām vietām, tādēļ veikala atvēršana iedzīvotājiem ir liels notikums. To izveidojusi kāda vietējā ģimene. 

Sunākstes veikals ar nosaukumu “Veicis” atklāts lustīgi. Par mūziku un dejām rūpējās izrādes “Skroderdienas Silmačos” tēls Ābrams. Uz veikala atvēršanu pulcējās daudzi vietējie iedzīvotāji, kuriem tas ir liels notikums, jo pirmās nepieciešamības preces atkal varēs iegādāties uz vietas. Iepriekš ciematā darbojās “Elvi”, bet februāra beigās to aizvēra, jo bija nerentabls. Iedzīvotājiem nācās iztikt ar autoveikala pakalpojumiem vai doties iepirkties citviet.

Lai ciematā atkal būtu veikals, drosmīgu soli uzņēmās vietējā iedzīvotāja Laima Jaškova, kurai jau ir pieredze darbā tirdzniecības nozarē. Nespējot palikt malā, viņa iegādājās veikala ēku, ko īpašnieks bija izsludinājis pārdošanā, veica telpu remontu un izveidoja uzņēmumu. “Vienu dienu pamodos un domāju – ja nevienam, tad es. Kas cits, ja ne es? Sāku darīt.”

Darbā pieņemta viena pārdevēja, bet pārsvarā veikalā strādās Laima un viņas ģimene. Laima Jaškova: “Visiem bērniem ir sava nodarbošanās, bet tad, kad ir mājās, tad atskrien un palīdz. Viena no meitām būs pie kases veikalā, ik pa laikam parādīsies. Bet vienam cilvēkam pagastā es jau esmu iedevusi darbiņu.”

“Uzņēmīgiem cilvēkiem urrā! Tas ir ļoti jauki, ka savējie, vietējie to dara un atver. Ceram, ka nebūs jāaizver mūsu veikals, lai vismaz pēc maizes, piena atnāktu, jo aizskriet šos gabalus, piedodiet, vecie cilvēki nevar. Mēs, jaunie, vēl aizbrauksim,” saka kāda sunākstiete. 

Sunākstei tuvākās pilsētas ir Viesīte un Jēkabpils, turklāt daudzi kilometri jāmēro pa sliktas kvalitātes ceļiem, tādēļ problēmas var sagādāt preču piegādes. Daudzos lauku ciematos tirdzniecības vietām ir grūti izdzīvot arī iedzīvotāju zemās pirktspējas dēļ. Tomēr tas nebaida jauno veikala īpašnieci. Laima Jaškova: “Uz šodienu jau ir piegādes problēmiņa, bet es skatos pozitīvi, jo firmas pašas, kā uzzināja, ka šeit būs veikals, atsaucās un meklēja. Mēs par to nedomājam, ka būs grūti. Mēs domājam, ka viss būs ļoti, ļoti labi.”

Pakāpeniski veikalā tiks papildināts preču sortiments, tāpat īpašnieki vēros cilvēku iepirkšanās paradumus un pielāgos tiem savu darbalaiku.#SIF_NVZ2022