Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā karā nogalināts 231 ukraiņu sportists

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā karā gājis bojā jau 231 ukraiņu sportists, pirmdien atklāja Ukrainas sporta ministrs un nacionālās olimpiskās komitejas prezidents Vadims Gutcaits.

"Aptuveni vēl 35 sportisti atrodas gūstā, bet ap 3000 atlētu ir frontē," pirmdien vācu laikrakstam "Frankfurter Allgemeine Zeitung" sacīja Gutcaits.

Bijušais olimpiskais čempions paukošanā un tagadējais sporta funkcionārs slavēja savas valsts sportistus un norādīja, ka viņi dod lielu ieguldījumu karā ar Krieviju.

"Lepojos ar katru no viņiem, jo viņi turpina trenēties, kamēr uz mums lido raķetes, mūsu pilsētas tiek bombardētas, viņu mātes un tēvi iet bojā, viņi zaudē savas mājas," sacīja Gutcaits. "Viņi visiem pierāda, ka esam stipra nācija."

"Mūsu sportisti turpina startēt sacensībās Ukrainas krāsās, stāv uz goda pjedestāliem ar mūsu karogu rokās," piebilda Ukrainas sporta ministrs. "Visai pasaulei ir jāredz, ka Ukraina bija, ir un būs!"

Gutcaits arī norādīja, ka tie sportisti, kas startē ārvalstīs, var pastāstīt par to, kas notiek Ukrainā. "Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai viņi visur piedalītos," sacīja ministrs.

"Daudzas ģimenes, mātes ar bērniem ir devušies bēgļu gaitās. Vesela paaudze ir atstājusi mājas," skarbo realitāti atklāj Gutcaits. "Mēs zaudējam vismaz vienu paaudzi, tajā skaitā arī sportistus. Tas atstās iespaidu jau uz 2028.gada olimpiskajām spēlēm, bet vēl lielāku iespaidu uz 2032.un 2036.gada Olimpiādēm."

24.februārī apritēs gads kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā.


Foto: Freepik