Pēc pusaudžu izrēķināšanās Imantā atsevišķi skolēnu vecāki pastiprināti kontrolē savu atvašu došanos uz skolu

Pēc pusaudžu savstarpējās vardarbīgās izrēķināšanās pagājušajā piektdienā Imantas mikrorajonā atsevišķi skolēnu vecāki pastiprināti kontrolē savu bērnu došanos uz skolu un atpakaļ, noskaidroja aģentūra LETA.

Vairāki izglītības iestāžu direktori aģentūru LETA informēja, ka klases audzinātāji ir pārrunājuši ar bērniem to, kā rīkoties, ja kļūst par aculiecinieku vardarbībai. Vienlaikus skolēnu un skolotāju vidū nav novērots satraukums par notikušo.

Pēc tam, kad 7.maijā izskanēja informācija par pusaudžu kompānijām, kas pulcējās ar vēlmi īstenot "linča tiesu" saistībā ar notikušo mazgadīgo kautiņu, Rīgas Imanta vidusskolas pārstāvji vērsās pie skolēnu vecākiem tās dienas vakarpusē, aicinot tos pastiprināti sekot līdzi atvašu atrašanās vietai. 

Arī pārējās skolās plānots aicināt vecākus pievērst vairāk uzmanības skolēnu aktivitātēm.

Nevienā no izglītības iestādēm iespējama vardarbība starp bērniem iepriekš neesot novērota. 

Rīgas Anniņmuižas vidusskolā aģentūrai LETA norādīja, ka gadījumos, ja ir aizdomas par iespējamu vardarbību, uzreiz tiekot strādāts pie tās novēršanas, savukārt Rīgas Ostvalda vidusskolā ar "problemātiskām klasēm" ikdienā strādājot psihologs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 5.maijā vakarā Valsts policija saņēma izsaukumu no kāda vīrieša uz Imantas mikrorajonu, jo tur skolas stadionā tika novērotas vairākas nepilngadīgas personas ar nažiem. Kā vēstīja Valsts policija, uz notikuma vietu, ņemot vērā notikuma raksturu un iespējamo bīstamību, "nekavējoties devās" Speciālo uzdevumu bataljona ekipāža.

Tikmēr policijā arī saņemts zvans no kādas sievietes, kura informēja, ka pie viņas dzīvoklī patvērušies jaunieši, kuriem pakaļ dzinušies citi jaunieši, kuri bijuši bruņoti ar nažiem. Sieviete pēc notikušā sociālajos tīklos pauda bažas, ka policija rīkojusies lēnīgi, kā rezultātā vienu no bēgušajiem zēniem vajātāji noķēruši un piekāvuši.

Jaunieša sišanu kāds no uzbrucējiem bija arī nofilmējis un ievietojis sociālajos tīklos. Vienaudža nežēlīgā piekaušana izraisīja plašas diskusijas sabiedrībā un nosodījumu policijas darbam, pārmetot, ka policija pārāk vēlu ieradās notikuma vietā.

Lai arī policija pēc 5.maija incidenta paziņoja, ka jauniešu grupa neapdraud citus mikrorajona iedzīvotājus, jo šis bijis "specifisks savstarpējs konflikts", 7.maija vakarā Valsts policijas Rīgas Pārdaugavas pārvaldē un Rīgas Speciālo uzdevumu bataljona vienībā tika izsludināta trauksme, jo pastāvēja iespēja izcelties jaunām vardarbīgām sadursmēm starp jauniešiem.

Kā ziņots, līdzās kriminālprocesam par mazgadīgu zēnu izraisītu kautiņu Imantā pārbaudē tiks veikta dienesta pārbaude, lai noskaidrotu, vai policisti, reaģējot uz izsaukumu, rīkojušies atbilstoši normatīvo aktu prasībām.


Foto: Freepik; ilustratīvs