Pēc pusgadsimta Tērveti ar Lietuvu savieno gluds ceļš

Pēc pusgadsimta ilgas gaidīšanas Lietuvu ar Tērvetes novadu atkal savieno gluda asfalta lenta. Piecpadsmit kilometru garā ceļa posma rekonstrukcija izmaksājusi 10 miljonus eiro, bet iegūvēji būšot ne tikai vietējie iedzīvotāji - līdz ko robežu varēs šķērsot bez ierobežojumiem, ieguvēji būs arī tūrisma un ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji.

Reģionālais autoceļš P95 posmā no Tērvetes līdz Lietuvas robežai gadu desmitiem bija īsts pārbaudījums gan spēkratiem, gan vadītājiem, un tikai retais vairs atceras, cik reiz remontdarbi tika solīti.

Andris Vēveris, tērvetnieks: “Ja pareizi atceros, tie bija kaut kādi septiņdesmitie gadi, kad sāka domāt, ka vajag remontēt, un arī pirmais mēģinājums bija. Asfalts tas nebija, te salēja tādu piķi ar smiltīm, kopā sabēra un tā mēs te ilgi dzīvojām.”

Remontdarbu laikā gan Augstkalnes lauksaimnieki bija gatavi piketēt pret ilgi gaidīto rekonstrukciju, jo izveidotais aplis un saliņas bija pārāk traucējošas lielajai lauksaimniecības tehnikai. Tagad zemnieku vēlmes iespēju robežās izpildītas.

Jānis Lange, VAS “Latvijas valsts” valdes priekšsēdētājs: “Šī ir problēma ar ko mēs saskaramies faktiski visos reģionālo ceļu projektos, jo mēs pārbūvējam, sakārtojam atbilstoši satiksmes organizācijas prasībām pieslēgumus, krustojumus un, protams, lauksaimnieki nav pieraduši pie šādām izmaiņām, un arī lauksaimniecības tehnika ir kļuvusi lielāka. Mēs esam gatavi uz kompromisiem, lai nodrošināt, ka tehnika var izbraukt, un arī šajā gadījumā mēs to izdarījām.”

Šogad Latvijā kopumā tiks sakārtoti vairāk nekā 1250 kilometru ceļu. Cerības esot, ka arī nākamgad ceļu atjaunošana turpināsies tikpat jaudīgi.